Odchudzająca woda Detoks z truskawek. Jak zrobić wodę detox która alkalizuje i odchudza.

0
589
Rate this post

Odchudzająca woda detoks to najwspanialszy napój podczas lata. Przepis jest bardzo prosty i szybki do wykonania, a najważniejszym składnikiem są truskawki.
Polecam zrobić ten napój ze świeżych truskawek, (w ostateczności mogą być też mrożone) wtedy kiedy są one najsmaczniejsze, czyli w sezonie letnim.

Właściwości wody detoks z truskawek.

Ta woda jest przepyszna, po 30 minutach od jej zrobienia. Po tym czasie nabiera wtedy mocnego aromatu truskawek. Oprócz walorów smakowych ma ona mnóstwo innych zdrowotnych i odmładzających właściwości.

1. Odchudza i spala tłuszcz.

Czerwony kolor znajdujący się w truskawkach antocyjanin pomaga spalać tłuszcz. Wspomaga krążenie krwi, dostarcza tkankom tlen, co przyśpiesza metabolizm.
Smak truskawek przedostaje się do wody nadając jej przyjemnego, delikatnego aromatu, dzięki czemu woda jest smaczna i z przyjemnością można ją wypić. Truskawki są niskokaloryczne, zawierają małe ilości cukru dlatego ta woda jest także niskokaloryczna i można ją pić bez obaw.

2. Ma właściwości pro zdrowotne.

Jest bogata we flawonoidy, biotynę, witaminy, minerały i antyoksydanty.
Zmniejsza zapalenia w tkankach, posiada właściwości antynowotworowe, alkalizuje ciało, detoksykuje, oczyszcza i nawilża organizm od wewnątrz.

3. Odmładza.

Woda truskawkowa oczyszcza, nawilża, detoksykuje, odchudza i alkalizuje ciało dlatego posiada właściwości odmładzające. Zapobiega wiotczeniu skóry, polepsza jej jakość, odbudowuje kolagen i elastynę, nawilża i odmładza skórę.

Pijąc wodę z truskawek dostarczamy organizmowi składników odżywczych w formie płynnej i zjonizowanej. Jest to bardzo korzystne ze względu na to, że czysta woda w połączeniu z leczniczymi składnikami znajdującymi się w truskawkach szybko przedostaje się do naszych komórek. Czynne, lecznicze substancje truskawek w połączeniu z wodą są bardzo łatwo przyswajane przez nasz organizm i w ten sposób mają intensywniejsze działanie. Należy pamiętać, że czysta woda ma właściwości oczyszczająco-detoksykujące i jeśli połączymy ją z tak wspaniałymi owocami jakimi są truskawki, to otrzymamy bardzo zdrowy i intensywnie działający, pyszny napój.

Woda truskawkowa jest doskonałym dodatkiem przy odchudzaniu. Powinniśmy wtedy jej wypijać ok. 2-3 l. dziennie. Jeśli nie jesteśmy na diecie odchudzającej, a jedynie chcemy się czuć lżej, odmłodzić, nawilżyć, zalkalizować i oczyścić organizm polecamy jej wypijać minimum 1 l. dziennie i więcej w zależności od potrzeb.

Jak przygotować odchudzającą wodę detoks z truskawek?

Dokładny przepis z poradami znajdziesz w filmie poniżej.

6-8 szt. truskawek kroimy w cienkie plasterki i zalewamy 1 l. wody.
Należy odczekać ok. 30 min lub dłużej, aby woda nabrała pysznego aromatu truskawek.
Po wypiciu truskawki zalewamy ponownie wodą. Jedna porcja truskawek wystarczy na ok. 3-4 l. wody.
Każdego dnia należy przygotować świeżą wodę ze świeżych truskawek.