Austria pod znakiem kultury

0
560
4/5 - (1 vote)

Austria pod znakiem kultury

Każdego lata Austria zamienia się w olbrzymią scenę – muzyczną, taneczną, teatralną i artystyczną. W całym kraju jeden festiwal goni kolejny. Występy międzynarodowych gwiazd, najnowocześniejsza technika sceniczna, do tego wyśmienita oprawa kulinarna – pod względem wrażeń kulturalnych lato 2008 w Austrii nie pozostawia wiele do życzenia.

Oprócz tego Austria – gospodarz UEFA EURO 2008TM – zaprasza na towarzyską rozgrywkę między sportem i kulturą. Wyjątkowo ciekawie prezentuje się miasto Linz, które ze swoim bogatym kalendarzem imprez związanych z filmem, sztuką i awangardą elektroniki oraz zabytkową starówką przejmie zaszczytną rolę Europejskiej Stolicy Kultury 2009. W Salzburgu urzeknie Cię słynny festiwal oraz Światowe Dziedzictwo Kultury UNESCO – zabytkowe Stare Miasto. Innsbruck zaprasza na lato z tańcem do stolicy Alp.

Austria – kraj dla koneserów i smakoszy

W Austrii jest około 12.000 zajazdów i ponad 4.000 restauracji, z których około 10% zostało sklasyfikowanych jako lokale wysokiej kategorii, tzw. „Haubenlokale”.

W ostatnich latach Austria zmieniła się w prawdziwą krainę smakoszy. Ambitni rolnicy, winiarze i gospodarze odkryli na nowo i udoskonalili swą niezależność. Z wielu smakowitych rzeczy, które dojrzewają między Jeziorem Nezyderskim a Bodeńskim, między pagórkami winnic a wysokogórskimi halami powstały produkty najwyższej jakości dla smakoszy.

Najlepsi austriaccy kucharze mają w świecie znaczącą pozycję. Austriackie wina wysoko plasują się w międzynarodowych rankingach. Typowe lokalne „eliksiry”, takie jak olej z pestek dyni czy jabłkowy ocet balsamiczny są hitami w modnych restauracjach wszystkich ważniejszych metropolii. Najlepsze lokale alpejskiej republiki przyciągają gości z kraju i z zagranicy.

Wino w Austrii – regiony uprawy wina na terenie Weinviertel, Burgenlandu i południowej Styrii zapraszają na ciekawe odkrycia i prawdziwe rozkosze! Udając się w podróż jednym ze szlaków wina poznacie fascynujący świat kultury wina.

Źródło: https://www.pro-expert.com.pl/jaka-powinna-byc-wilgotnosc-powietrza-w-domu