Dieta Długowieczności to rozwiązanie twoich problemów.

0
546
Rate this post

Problem otyłości ludzi Zachodu jest rosnącym i zagrażającym zdrowiu problemem. Wysokokaloryczna i niskowartościowa dieta oraz siedzący tryb życia stanowią główną przyczynę otyłości, chorób cywilizacyjnych, przewlekłego zmęczenia i stresu.

Zachodni naukowcy już od kilku dekad wciąż się spierają co do zasad zdrowego odżywiania. Mimo tego, że wymyślonych zostało na świecie mnóstwo diet, suplementów wspomagających odchudzanie, przeprowadzono mnóstwo badań naukowych, napisano tony książek i stworzono tysiące programów odchudzających, nie powstrzymało to rosnącej w zastraszającym tempie otyłości krajów Zachodu. Społeczeństwa tyją coraz bardziej, że zaczęło się mówić o otyłości jako epidemii.

Najzdrowsi i najdłużej żyjący ludzie świata wydają się być mądrzejsi od naukowców. Ci ludzie nie czytają książek o odchudzaniu i zdrowym żywieniu, nie stosują diety odchudzającej, nie sprzeczają się co się powinno jeść, a czego nie, co jest zdrowe, a co nie jest. Dla nich obce są wywody i mądrości książkowo-laboratoryjne i nowo powstałe zasady żywienia. Ci ludzie nie bombardują swojego umysłu wciąż nowo powstającymi teoriami naukowymi na temat zdrowego żywienia. Obserwując tych ludzi z boku, wydawałoby się, że tematy odchudzania i zdrowego żywienia, które tak bardzo są popularne na Zachodzie, ich zupełnie nie dotyczą.

Bez względu na to „co dzieje się gdzieś tam”, daleko „za górami i morzami” czyli po drugiej stronie świata, stosują oni swoją, starą, opartą na tradycyjnych metodach żywienia perfekcyjnie zdrową, wysokowartościową dietę. Ich dieta długowieczności składa się ze świeżych, nie przetworzonych produktów, które skutecznie chronią  przed chorobami, pomagają utrzymać dobrą wagę ciała, dodają energii i przedłużają życie.

Ci ludzie nie czekają na rezultaty naukowych badań informujących co powinno się jeść, a czego nie. Wręcz przeciwnie. Ich stare, odwieczne, sprawdzone sposoby utrzymania zdrowia i odpowiedniej wagi ciała przyciągają do siebie naukowców z całego świata pragnących znaleźć odpowiedzi na temat, który do dzisiaj na Zachodzie nie został jeszcze rozwiązany, czyli jak utrzymać dobre zdrowie i nie tyć.

Jak ty dbasz o swoje pożywienie? Czy zwracasz uwagę na to co znajduje się w twoim talerzu? Podziel się swoją opinią.