Dorsze Władysławowo

0
1613
DCIM102GOPROGOPR2810.JPG
5/5 - (1 vote)

Dobra ryba w województwie pomorskim

Turyści w lecie zjeżdżają się na północ Polski dużymi grupami. Są to na ogół rodziny z dziećmi ale także samotnicy czy nastolatkowie którzy chcą trochę poimprezować na plaży. Najczęstszym kierunkiem na jaki decydują się rodziny z dziećmi jest województwo pomorskie, które oferuje swoim klientom szeroki wachlarz atrakcji i straganów. Jednak to na co wszyscy czekają jest dobra ryba taka jak dorsze Władysławowo.
Gdzie zatem znaleźć rybę która będzie świeża, dobra i do tego nie droga? W poszukiwaniu dorsze Władysławowo najlepiej udać się do knajp i restauracji położonych najbliżej portu. Tam ryby trafiają najszybciej więc są najświeższe. Często się zdarza że restauracje i knajpy przy porcie posiadają własne kutry rybackie, które co wieczór wyruszają na połów. Tym sposobem ryba tam jest najtańsza a także zostaje przygotowana przez ludzi znających się na sztuce połowu i obróbki ryb. Dorsze Władysławowo są wyjątkowo soczyste i miękkie. Wybierane i przygotowywane z dużą uwagą ze względu na dużą ilość dzieci zainteresowanych tym gatunkiem ryb. Warto zapytać kucharza czy ryba posiada ości bądź o odkrojenie skóry. Będzie to o wiele bezpieczniejszy i smakowity posiłek dla malucha.
Gdzie zatem szukać dobrej ryby w województwie pomorskim? Dobrym wyborem wydają się dorsze Władysławowo, jednak nie jest to jedyna opcja. Warto pokusić się na sandacza, lina czy halibuta. Dorsze Władysławowo sprawdzą się idealnie dla rodzin z dziećmi oraz dla każdego kto chciałby spróbować prawdziwie nadmorskiej rybki wprost z najświeższego połowu.

Źródło: https://www.izagotuje.pl/jakie-sa-najlepsze-przepisy-na-zdrowe-slodycze.html