Nocna dawka rakotwórczego koktajlu. Dlaczego poduszka i materac elektryczny zwiększa ryzyko nowotworów.

0
464
Rate this post
Kiedy jest nam zimno, a szczególnie w sezonie grzewczym, sięgamy często po materac lub poduszkę elektryczną. Jest to na pewno bardzo wygodne, szybkie i tanie rozwiązanie, ale czy bezpieczne? Spanie „na prądzie” przez wiele godzin, wiele dni, miesięcy i lat nie jest dobrym rozwiązaniem.

Każde urządzenie elektryczne emanuje fale EMF. Jest to niewidzialne elektromagnetyczne pole wytwarzane w obrębie danego elektrycznego urządzenia.
Dzieli się je na : pole magnetyczne i pole elektryczne.

Pole elektryczne jest określane przez ilość przepływających Voltów. Jesteśmy często chronieni od pola elektrycznego danego urządzenia dzięki specjalnym barierom ochronnym wbudowanym w dane urządzenie.

Pole magnetyczne jest wytwarzane podczas siły przepływu elektryczności. To pole jest najgroźniejsze i zagraża naszemu zdrowiu. Z łatwością przechodzi przez wszelkie bariery ochronne, ubrania i dociera do komórek naszego ciała, destabilizuje je i negatywnie wpływa na rozczepienie łańcuchów DNA.
Tysiące badań naukowych na całym świecie potwierdziły szkodliwość pola magnetycznego, które w dużym stopniu zwiększa ryzyko nowotworów oraz wielu innych dolegliwości.

Dlaczego elektryczne materace i poduszki są zagrożeniem dla naszego zdrowia?

Na pewno słyszeliście, że używanie np. telefonów komórkowych czy komputerów jest w mniejszym lub większym stopniu szkodliwe dla naszego zdrowia. WHO sklasyfikowało tego typu elektryczne urządzenia w tym także elektryczne gadżety do odgrzewania naszego ciała jako rakotwórcze.
Jest jednak duża różnica w poziomie niebezpieczeństwa pomiędzy np. używaniem telefonów i komputerów, a używaniem np. poduszki czy materaca elektrycznego.

Oczywiście elektryczne podgrzewacze naszego ciała są dla nas najbardziej niebezpieczne. Ich funkcjonalność polega na ogrzewaniu za pomocą bezpośredniego kontaktu z naszym ciałem. Im bliżej ciała znajduje się pole magnetyczne EMF tym ryzyko zachorowania się zwiększa. W przypadku materacy i poduszek elektrycznych jesteśmy w samym centrum największego pola magnetycznego wytwarzanego przez te urządzenia.
Tego typu gadżety znajdują się na liście najwyższego zagrożenia dla naszego zdrowia spośród wszystkich domowych urządzeń elektrycznych.

Elektryczne poduszki i materace wytwarzają promieniowanie pola magnetycznego od 5-20 razy wyższe niż zalecane najniższe standardy maksymalnego napromieniowania. Naukowcy alarmują, że najniższe zalecane standardy promieniowania wynoszące 1 mG ( mili Gauss ) są mimo wszystko za wysokie i niebezpieczne dla zdrowia.
Pole magnetyczne wytwarzane przez poduszki i materace przewyższające wielokrotnie zalecane dawki napromieniowania oraz spanie w centrum najwyższego pola magnetycznego plasuje nas na liście najwyższego ryzyka zachorowania na nowotwory.

Nie ma możliwości ochronienia się przed polem magnetycznym. Przenika ono wszystko, a w przypadku elektrycznych materacy wnika ono w głąb ciała do 18cm. Oprócz negatywnego wpływu na DNA zakłóca ono produkcję melatoniny, hormonu chroniącego nas przed nowotworem.

Elektryczne gadżety do ogrzewania ciała są dla nas bardziej niebezpieczne niż inne elektryczne urządzenia, ponieważ znajdują się one najbliżej naszego ciała, także używamy je często i długo. Oprócz tego metalowe elementy łóżka lub sprężyny materaca przenoszą emitowane pole magnetyczne wszędzie tam gdzie znajdują się metalowe części łóżka. Jeżeli używamy jedynie poduszki elektrycznej, możemy być pewni, że szkodliwe pole magnetyczne dosięgnie wszystkich części naszego ciała.

Jak temu zaradzić?

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest „nie spać na prądzie”

Jeśli wyłączycie swój materac jedynie wyłącznikiem zamieszczonym przy materacu, będzie on nadal emanował niebezpieczne pole magnetyczne.
Chcąc zupełnie odciąć dostęp pola magnetycznego do ciała, musicie wyjąć wtyczkę materaca z kontaktu.

Alternatywnie, możecie ogrzać łóżko materacem, a potem go zupełnie odstawić, wyłączając wtyczkę z kontaktu.

Najbezpieczniejszą formą ogrzewania podczas snu są gumowe poduszki wodne tzw. termofory.
Jest to świetne rozwiązanie, bezpieczne i tanie. Można użyć kilka poduszek na raz i porozkładać je na różne części ciała. Ta stara metoda sprawdza się doskonale, a gorące poduszki potrafią ogrzewać przez wiele długich godzin.