Atlantyk, egzotyka i drzewo tekowe

0
603
5/5 - (1 vote)

Atlantyk, egzotyka i drzewo tekowe

Gambia, najmniejsze państwo afrykańskie, ma wiele twarzy: Urlop nieco inaczej.

Atlantyk wprawdzie jest ten sam co we Francji czy Portugalii, lecz kąpiel w morzu to już zupełnie inne doświadczenie. Cudowne plaże i komfortowe ośrodki hotelowe przyciągają turystów nad gorące afrykańskie wybrzeże, do Gambii. Do tego dodać należy przepiękne sawanny i lasy tropikalne w głębi lądu. W Gambii prawie wszędzie mówi się po angielsku, co pozwala urlopowiczom w pełni cieszyć się różnorodnością, jaką oferuje kraj: przykładowe atrakcje to słoneczno-sportowe wakacje na pięknych plażach atlantyckiego wybrzeża, safari w parkach narodowych czy rejs statkiem na rzece Gambia. Gambia to idealny cel również na zimowe wakacje, gdyż od listopada do maja nie jest tam zbyt gorąco – jednak jest dużo cieplej niż w Niemczech.

Miejscowość rybacka Bakau położona tuż nad atlantyckim wybrzeżem to miejsce przepełnione egzotycznym pięknem i jednocześnie idealny punkt wyjścia, z którego można odkrywać uroki najmniejszego państwa Afryki. Przykładowo, położony tuż przy długiej piaszczystej plaży Cape Point czterogwiazdkowy hotel Sunbeach & Resort kusi wysokim standardem, dobra obsługą i różnorodną ofertą sportową. Na uwagę zasługuje wykwintna kuchnia: potrawy z ryb i dużej ilości warzyw każdego dnia mile zaskakują podniebienia Europejczyków. Codzienny program animacji, tenis stołowy, siatkówka – w ośrodku nigdy nie jest nudno. Miłośnicy golfa, sportów wodnych i tenisa zaledwie parę kroków od hotelu odnajdą swój raj.

Lecz nie tylko dlatego warto opuścić mury hotelu: przykładowo, parę kilometrów od ośrodka leży miasteczko Serekunda. Urlopowicze mogą na tamtejszym bazarze dostać wiele produktów, które w ojczyźnie są pożądane i drogie. Płacić można w dalasi, walucie narodowej. Albo w euro. Albo w kamerach, plecakach, ręcznikach. Cena drewnianego słonia, sukienki z batiku czy złotego pierścionka jest kwestią negocjacji. Popularne i dostępne na każdym rogu są tu tzw. „Thinking Men”, czyli figurki rzeźbione w drewnie tekowym. Na internetowych aukcjach w Niemczech za figurkę myśliciela płaci się 20 euro, natomiast na bazarze w Serekundzie przy odrobinie sprytu i negocjacyjnego talentu można ją nabyć za parę własnych kąpielówek.

Kiedy po powrocie do hotelu patrzymy na tonące w Atlantyku słońce i słyszymy uspokajające dźwięki bębnów, jesteśmy pewni, iż Gambia ma swój specyficzny urok.

Źródło: https://www.tridentina.pl/demeter