Dieta długowieczności i wiecznej młodości.

0
499
Rate this post

Wyjdź z błędnego koła i zacznij żywić się według naturalnego rytmu przyrody. Natura tworzy i ciągle się zmienia, a człowiek powinien się do niej dopasować, czyli poddać się naturze i umieć czerpać z niej wszelkie dobra balansując swój styl życia i posiłki.

W Diecie Cud Okinawa nie ma narzucania, zakazywania i zezwalania. Jedynie na Zachodzie ludzie myślą w sposób dualistyczny, że aby być zdrowym to trzeba narzucić tysiące reguł, nakazać i zakazać to wtedy zadziała. Nikt nie zdaje sobie sprawy, że takie podejście przynosi skutki zupełnie odwrotne od zamierzonych. Nie jest to życie w harmonii z naturą, samym sobą, ani otoczeniem.

Coś się je lub nie je, tak po prostu, bez wymuszania czegokolwiek, dlatego, że jest to zdrowe, smaczne i sprzyja dobremu samopoczuciu.

Dieta ta jest tak zbalansowana, że twój organizm nie potrzebuje spożywać niezdrowych produktów, a jeśli się to zdarzy to sporadycznie i w małych ilościach, które nie wywierają większego wpływu na ogólny stan zdrowia.

Dieta długowieczności i wiecznej młodości składa się z naturalnych, nieprzetworzonych, niskokalorycznych, pożywnych wysokowartościowych produktów zaliczających się często do tzw. super pożywienia. Tego typu żywność trafia codziennie na stoły najdłużej żyjących ludzi świata, gdzie na Zachodzie nabywa się ją w kapsułkach, jako suplement diety lub sklepach ze zdrową żywnością. Odpowiednie metody przyrządzania potraw w połączeniu z tego typu dietą nie tylko sprzyjają zdrowiu, ale i odmładzają. Pomagają utrzymać właściwą wagę ciała, regenerują tkanki, komórki krwi, narządy wewnętrzne, wzmacniają kości, włosy i skórę.

Dużą uwagę w tej diecie poświęca się produktom sezonowym, a posiłki dopasowuje się do temperatury ciała, danego sezonu i stanu zdrowia.