Latem wybierz się na dorsza – koniecznie do Darłowa!

Darłowo jest idealnym miejscem na letni wypoczynek. Wschodnie plaże są na tyle płytkie, że woda szybko się tam nagrzewa. To także bezpieczne miejsce do kąpieli i dla dziecięcych zabaw w wodzie. Rodzice mogą wygrzewać się w słońcu na leżakach, podczas gdy ich dzieci budują zamki z piasku, grają w piłkę albo baraszkują na brzegu morza. Z kolei plaża zachodnia jest lepsza dla tych, którzy wolą spędzać czas pływając, pędząc na skuterze czy też na nartach wodnych.

Darłowo jest również wspaniałym miejscem dla wędkarzy. Dużą popularnością cieszy się tutaj wyprawa na dorsza. Darłowo i jego okolice słyną z dorszy, a jego mieszkańcy walczą o ich ochronę, tak by tradycyjne połowy mogły nadal cieszyć rybaków. Dorsze są zagrożone przez tzw. paszowce, czyli statki, które poławiają szproty na paszę i czynią to akurat w trakcie tarła dorszy. Wędkarstwo czysto hobbystyczne nie zagraża rybom – przyczynia się raczej do tego, by okres lęgowy dorszy objąć ochroną. Same zaś wyprawy na dorsza są tradycją regionu. Zarzucając wędkę z kutra wędkarze mają okazję spróbować nowych, morskich doświadczeń. Mogą poczuć się dumni ze złowionych samodzielnie ryb.

Komu znudzi się wyprawa na dorsza Darłowo oferuje szereg innych atrakcji. Warto wybrać się do miasta i zobaczyć jego zabytki. Najciekawszym z nich jest Zamek Książąt Pomorskich, niegdyś siedziba króla Eryka Pomorskiego. Można tam zobaczyć salę tortur i lochy. Inne ciekawe miejsca do zwiedzenia to kościół św. Jerzego, Ratusz Miejski i Kościół Mariacki, w którym znajduje się Mauzoleum Pomorskie.