Festiwal Bojkowski w Zatwarnicy

0
503
Rate this post

Festiwal Bojkowski w Zatwarnicy

Odwiedzając Bieszczady w połowie sierpnia warto tak rozplanować sobie pobyt w tym wyjątkowym miejscu, aby oprócz zdobywania bieszczadzkich szczytów i podziwiania piękna rozległych połonin znaleźć czas, aby wziąć udział w odbywającym się co roku w Zatwarnicy Festiwalu Bojkowskim.

Kiermasz Bojkowski jest to coroczna impreza, której głównym celem jest popularyzacja historii i kultury Bojków zamieszkujących okoliczne tereny. Uczestnicząc w festiwalu można posłuchać folkowej muzyki, wziąć udział w terenowej zabawie edukacyjnej, nauczyć się grać na starych, często zapomnianych już instrumentach, spotkać miejscowych twórców, rzemieślników oraz artystów ludowych. Warto skosztować także regionalnych smakołyków z pasją przygotowywanych przez koła gospodyń wiejskich. Przez cały czas trwania festiwalu bojkowskiego można dokonać zakupu regionalnych wyrobów wykonanych między innymi z wikliny czy drewna. Na szczególną uwagę zasługują drewniane płaskorzeźby przedstawiające wizerunki świętych, czy też kolorowe figurki bieszczadzkich aniołów mozolnie strugane w drewnie.

Kiermasz Bojkowski to wyjątkowa okazja do zapoznania się choćby z rąbkiem kultury jednej z grup etnicznych zamieszkujących wschodnie Bieszczady.