Czym jest japońskie SPA, wody termalne?

0
610
Rate this post

„Dzień w którym to spróbowałem stałem się uzależniony.”

Tak brzmią słowa tych którzy mieli okazję kąpać się w japońskich wodach termalnych. Tak jak wszystko inne w Japonii jest dopracowane do najmniejszego detalu z troską o piękno i głębię przeżyć zmysłowych, również japońskie SPA stanowi niesamowite, niepowtarzalne przeżycie, zapamiętujące się w umyśle na zawsze.

Kąpanie się w wodach termalnych wymaga pewnej wiedzy przygotowawczej, praktycznej instrukcji „jak to robić” oraz rozbudzenia 5 zmysłów.

Japońskie SPA jest zaprojektowane w taki sposób, aby pomóc zjednoczyć się ze światem przyrody np. wiatrem, śpiewem ptaków, szumem płynącej wody, delikatnie opadających do wody liści i kwiatów, zapachu lasu, szumu drzew, koloru jesiennych liści, zachodu i wschodu słońca, podziwiania poprószonego śniegu na liściach itp. Kapanie się według oryginalnego japońskiego sposobu Wabi Sabi jest niesamowitym przeżyciem. Porusza w każdym najgłębsze uczucia duchowe, które odświeżają i regenerują ciało i umysł.

Japończycy biją światowe rekordy w najwyższej jakości obsługi klienta. Pobyt w japońskim hotelu SPA to wielka uczta dla duszy ciała i umysłu. Można się tam poczuć jak król, który pragnie gwiazdki z nieba, a jego pragnienia są spełniane w mgnieniu oka i do tego z ogromną radością od strony personelu i z wielką troską o dobro klienta.

Także pożywienie jest przygotowane z największą dbałością o smak, wygląd, zdrowie i dobre samopoczucie, według 5 magicznych elementów.

Japońskie SPA jest miejscem, gdzie przekraczając progi tego miejsca wkracza się do zupełnie innego świata. Przenosi się w zupełnie, jakby nie realną rzeczywistość, w miejsce gdzie nie istnieje czas, a umysł, ciało i dusza poddaje się samoistnie, głębokiemu relaksowi, uzdrowieniu i rozpływającej się po naszym ciele i umyśle błogości.

Dzieje się tak dlatego, że piękna, wywołująca efekt relaksu architektura wnętrz, artystycznie prezentowane, zdrowe, odzwierciedlające nastrój sezonu dania, naturalnie zaprojektowane gorące źródła oraz najwspanialsza na świecie obsługa gości, wszystko to jest stworzone z myślą o wywołanie najsubtelniejszych odczuć u odbiorcy czyli pobudzenia 5 zmysłów Wabi Sabi.

Oto część wypowiedzi jednego z naszych uczestników wycieczki:

„…piękno przyrody, szum wody, powiew wiatru. Czuję jak się roztapiam, staję się jednością z tym co mnie otacza, …wszystko dzieje się samo, automatycznie i bez wysiłku. Czuję jak moje ciało powoli się poddaje, relaksuje i rozpręża, jak wszystkie myśli gasną, rozpływają się w otchłań tak jakby nigdy nie istniały, a moja dusza upaja się głęboką radością i spokojem,…czas się zatrzymał, pozostał tylko ten moment, tu i teraz. W późniejszym czasie zrozumiałam, że działo się ze mną coś dziwnego, coś czego wcześniej nie doświadczyłam, zupełnie tak, jakbym znalazła się w krainie baśni. …To było najpiękniejsze przeżycie mojego życia”

Jak odwiedzić z nami japońskie miejsca mocy.

Rozbudź w sobie 5 zmysłów Wabi Sabi (Metoda 5 zmysłów)

Dusza Buddy metodą Wabi Sabi czyli „umysł bez umysłu” – wolna przestrzeń w twoim życiu, umyśle i duszy.