Bieszczadzka Kolejka

0
478
Rate this post

Bieszczadzka Kolejka Leśna
Cisna to miejscowość, którą często wybierają turyści zmierzający w Bieszczady. To piękne miejsce, gdzie można zobaczyć kawał historii, czasem bardzo trudnej i tragicznej. Jednak od lat wieś ta odbudowuje się, wykorzystując zyski z turystyki. Nie ma się co dziwić, że ściągają tu każdego roku tłumy turystów – Cisna ma bowiem wiele do zaoferowania, zarówno jeśli chodzi o bazę noclegową, gastronomiczną jak i atrakcje. Na pewno jedną z najistotniejszych jest Bieszczadzka Kolejka Leśna.
Jej popularność jednak to nic zaskakującego. Nieczęsto bowiem mamy możliwość przejechania się koleją wąskotorową. A już w ogóle rzadkością jest wycieczka wąskotorówką z takimi widokami.
Kolej w tym rejonie powstała ponad 100 lat temu i pierwotnie służyła do przewozu drewna. Niszczona była zarówno w trakcie I jak i II wojny światowej. Następnie znów została przejęta przez Lasy Państwowe. Jednak dopiero od kilkunastu lat inwestuje się w nią więcej pieniędzy. To jednak się zwraca z nawiązką, bowiem obecnie przewozi ona już ponad 100 tysięcy ludzi rocznie. Dla porównania, 20 lat wcześniej ta liczba zazwyczaj nie przekraczała 30 tysięcy. Dzisiaj jednak ludzie doceniają możliwość zobaczenia Bieszczadów z tej nietypowej perspektywy.