Cisna

Już ponad 500 lat ma Cisna – miejscowość, gdzie dzisiaj chętnie wybieramy się na urlop. Te pięć wieków niesie ze sobą wiele historii pojedynczych ludzi jak i całych grup narodowych. Na styku kilku kultur wyrosła w Bieszczadach wieś, gdzie dzisiaj można poznać chociaż część tych opowieści.
Ta miejscowość należała przed wiekami do słynnej rodziny Fredrów, a sam Aleksander Fredro odwiedzał Cisnę kilkukrotnie. Pisarz znalazł też miejsce, by umieścić tę wieś w swych wspomnieniach. Wynika z nich, że Cisna była w tamtych czasach zapewne jednym z bardziej zaludnionych miejsc w Bieszczadach. Była tu podobno huta i tartak, młyn oraz dwór. Niestety, poza zapiskami Fredry, nie zachowało się z nich nic więcej. Istniały tu jednak też inne budynki, na przykład cerkwie grekokatolickie. Istnieje i dzisiaj wiele obiektów w Ciśnie, które warto zobaczyć, jak chociażby kościół służący do dzisiaj wiernym.
Oprócz tego wszystkiego, ze względu na duże zainteresowanie turystów w sezonie jak i poza, powstało do dnia dzisiejszego tutaj wiele karczm, restauracji i innych miejsc gdzie można najeść się i napić. Na bazę noclegową także nie można narzekać, co czyni tę wieś jedną z najchętniej odwiedzanych w Bieszczadach.