Sałatka 100 latków z odchudzającym makaronem 0 kalorii Dieta Długowieczności

0
545
Rate this post

Rzadko kiedy możemy sobie pozwolić na sycącą sałatkę zawierającą znikome ilości kalorii. Ta sałatka jest bardzo wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju. Zawiera w sobie składniki pochodzące z chińskiej medycyny (chryzantemy), bogactwo morskich minerałów w postaci przepysznego, chrupiącego makaronu zawierającego 0 kalorii, czerwoną rzepę, która ma bardzo silne działanie antynowotworowe, mini krewetki, które są bogatym źródłem wapnia oraz inne alkalizujące warzywa. Dodatkowym atutem sałatki jest to, że wygląda ona apetycznie, a płatki chryzantem dodają sałatce nieco egzotyki.

Kwiaty chryzantem są często spożywane w Azji np. Japonii, Korei i Chinach. Wykorzystuje się je w kulinariach, a także do sporządzania wywaru i herbaty. Są one bardzo zdrowe i intensywnie sprzyjają detoksykacji i wzmocnieniu organizmu. Więcej na ten temat można zobaczyć w naszych filmach oraz zobacz inne nasze artykuły na ten temat, linki poniżej.

Autorski przepis Diety Długowieczności na 2 osoby:

Składniki:
40 gr czerwonej rzepy lub 6 dużych rzodkiewek
kilka płatków chryzantem w dwóch kolorach
40 gr świeżego makaronu z glonów 0 kalorii
1-2 łyżek stołowych suszonych krewetek
40 gr rukoli
15gr pokrojonego grubego szczypioru

Jak przygotować?

Rzepę obrać, pokroić w talarki i talarki pokroić w cienkie paseczki.
Następnie pokroić rukolę i posiekać szczypior. Wszystko przełożyć na talerz. Włożyć makaron (jeśli nie jest świeży należy go dobrze namoczyć).
Wszystko razem delikatnie wymieszać. Posypać krewetkami oraz świeżymi płatkami chryzantem.
Sałatkę należy polać ulubionym sosem tuż przed podaniem.