Dlaczego Japończycy tak długo żyją? Dieta Długowieczności.

0
639
Rate this post

25 lat badań naukowych

Najdłużej żyjący ludzie świata zamieszkują archipelag wysp Japońskich, w szczególności południowe wyspy Okinawa, wyspę Kusiu i częściowo wyspę Sikoku. Wyróżnia ich wyjątkowo zdrowy i aktywnym styl życia. Umierają oni częściej z powodu starości niż z chorób, dożywając w pełnym zdrowiu około 90, 100, a nawet 120 lat.

Ten wyjątkowy fenomen przez wiele lat był niezauważany przez zachodnich naukowców. W roku 1975 rozpoczęto na wyspach Okinawa największe na świecie badania naukowe nad długowiecznością, które trwały 25 lat. Wyniki tych badań były zdumiewające. Udowodniły one, że sposób odżywiania, styl życia, pozytywne i duchowe nastawienie ma bardzo ścisły związek ze zdrowiem i długowiecznością.

Naukowcy przyrównując wyniki badań do zachodniego stylu życia i żywienia, doszli do wniosków, że dieta i styl życia krajów Zachodu nie tylko skraca życie, ale także przyczynia się do wielu ciężkich chorób cywilizacyjnych, z którymi mamy do czynienia w dzisiejszych czasach.

Naukowcy w swych badaniach pominęli jednak kilka bardzo ważnych aspektów długowieczności i zdrowia, które wyjaśniają, dlaczego właśnie ta dieta i sposób życia stanowi panaceum wybitnego zdrowia i długowieczności tych ludzi.

Super zdrowie

Do dzisiejszego dnia większa ilość mieszkańców wysp Japońskich, a w szczególności ludność starszych pokoleń pozostała wierna, tradycyjnemu stylu życia i żywienia. Ich wyjątkowo zdrowa, niskokaloryczna, bogata w wysokie wartości odżywcze dieta długowieczności oraz zdrowy sposób życia sprawiają, że Japończycy zapadają rzadziej na groźne choroby cywilizacyjne, są zdrowi i aktywni fizycznie często do końca swoich dni.

Choroby, które stanowią największą umieralność na Zachodzie, w Japonii nie są plagą społeczeństwa.

Nowotwory piersi czy prostaty występują rzadziej, a na niektórych wyspach są niemal nieznanym zjawiskiem.

Choroby serca i krążenia występują 80% rzadziej niż w krajach Zachodu.

Choroby takie jak: choroby mózgu, wylew czy osteoporoza, osiągają najmniejszy wskaźnik na świecie.

Wyróżniają się doskonałym stanem żył, perfekcyjnym poziomem cholesterolu, ciśnienia krwi oraz bardzo niskim procentem wolnych rodników we krwi.

Kobiety przechodzą naturalną, łagodną, pozbawioną komplikacji menopauzę.

Japończyków można uznać za ekspertów zdrowia i długowieczności gdyż to właśnie oni posiadają wyjątkową wiedzę na temat zdrowego odżywiania i życia, jak opóźnić starzenie, utrzymać smukłą sylwetkę i jak chronić się przed chorobami. Świat nauki ma im wiele do zawdzięczenia, ponieważ to oni sami wytyczają drogę naukowcom wskazując gotowe odpowiedzi na wyżej wymienione zagadnienia.