Tego jeszcze nie wiesz o Frankfurcie!

Frankfurt nad Menem wprost obfituje w lokalne ciekawostki. Postaram się jednak przedstawić ciekawe wydarzenia, z których Frankfurt nad Menem słynie dziś na całym świecie i które powodują, że co roku przyciąga on pielgrzymki turystów, nie wyobrażających sobie już życia bez nich.
Festiwal Muzeów

Kolejna edycja Festiwalu Muzeów Museumsuferfest w Frankfurcie nad Menem już niebawem zapewne znowu przyciągnie rzesze osób spragnionych kulturalnej rozrywki na najwyższym poziomie. Warto wiedzieć, że corocznie festiwal gromadzi nawet do 3 milionów zwiedzających, którzy pragną zobaczyć muzea umiejscowione w malowniczej scenerii rzeki Men. W tych dniach wszystkie wystawy muzealne otwarte są nawet do późnych godzin nocnych i kuszą wyjątkowymi ekspozycjami. Tradycyjnym zwieńczeniem imprezy jest pokaz fajerwerków odbywający się nad samą rzeką Men. Tego wprost nie możesz przegapić – zwłaszcza, że loty do Frankfurtu są łatwo dostępne i oferowane po wyjątkowo atrakcyjnych cenach.
Targi Frankfurckie

Messe Frankfurt GmbH to miejsce, gdzie odbywają się jedne z największych targów na świecie! Imponujących rozmiarów budynek targów jest w stanie przyjąć nawet do 3 milionów zwiedzających, a wśród nich możesz być właśnie Ty! Na frankfurckich targach organizowane są takie branżowe wystawy jak: tekstylne, kosmetyczne, muzyczne, czy motoryzacyjne. Polecam Ci zwłaszcza targi samochodowe, które należą do najpopularniejszych i najchętniej wybieranych targów branżowych.
Jarmark Bożonarodzeniowy

Dobrym pomysłem na przedświąteczny wypad za granice może być odwiedzenie słynnego Jarmarku Bożonarodzeniowego odbywającego się we Frankfurcie. Można tam kupić na przykład jedną z wielu ozdób choinkowych, przypominających małe arcydzieła sztuki, a także nabyć smaczne ciasta, które z dumą będziesz mógł postawić na wigilijnym stole. Pamiętaj już dziś o wpisaniu w swój kalendarz i okres urlopowy tego przedświątecznego wyjazdu do Frankfurtu nad Menem.