Azjatyckie kosmetyki. Jak dobrze wybrać krem BB czyli 8 sekretów Azjatek.

0
591
Rate this post

Kremów BB na rynku jest bardzo dużo i wybór tego odpowiedniego kremu BB nie jest łatwym zadaniem. My wybieramy kremy BB w sklepach testując je na skórze. Jest to oczywiście najłatwiejsza droga do zapoznania się z danym kosmetykiem.
Jeżeli nie macie takiej szansy, to możecie zrobić to w ten sposób: albo polegać na własnej intuicji i informacji producenta albo zdać się na czyjąś radę lub szczerą recenzję.

Musicie uwzględnić również to, że  dla jednej osoby dany produkt może być dobry, a dla drugiej może okazać się on porażką. Każdy rodzaj azjatyckiego kremu BB jest przeznaczony do spełniania danej funkcji na skórze, dlatego przy wyborze powinniście wziąć pod uwagę potrzeby waszej skóry oraz efekt jaki chcecie otrzymać.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze kremu BB?

1. Oceń stan swojej skóry i jej potrzeby.
Bardzo ważnym elementem przy wyborze dobrego kremu BB jest dokładna analiza stanu skóry i rozpoznanie jej potrzeb np. jeżeli, masz skórę problematyczną typu niedoskonałości, wypryski, blizny, zmiany pigmentacyjne itp. wybierz krem, który będzie bardziej bogaty w składniki lecznicze i odżywcze o właściwościach rozjaśniających i kryjących, ale również, aby utrzymywał pełne nawilżenie w skórze.

♥Jeżeli skóra jest sucha i ma tendencje do przesuszania, najlepsze będą kremy średnio i lekko kryjące z odpowiednimi składnikami nawilżającymi o tłustej konsystencji, bardziej masełkowej.
♥Jeżeli skóra jest tłusta lub mieszana z rozszerzonymi porami, wtedy dobrze sprawdzą się kremy średnio lub więcej kryjące o niezbyt tłustej konsystencji, bardziej pudrowej, ale jednolitej. Krem nie może być tępy gdyż pozostawi smugi i uwidoczni się między porami.

♥Jeżeli macie skórę normalną, możecie wybrać dowolny krem BB, ale należy uwzględnić potrzeby skóry takie jak: nawilżenie, tonowanie, rozjaśnianie, rozświetlanie, odżywianie lub tuszowanie  zmarszczek. Rodzaj krycia nie ma znaczenia, aczkolwiek lekko i średnio kryjący lepiej zachowuje się na skórze.

2. Marki kremów BB Marki godne polecenia? Owszem, można je uwzględnić ponieważ są marki kremów BB lepsze i gorsze, ale nie jest regułą, że produkt danej marki będzie dobry czy gorszy. Należy dobrze przeczytać, co pisze producent i jaki jest skład danego kremu oraz czy spełni on potrzeby skóry. Nie należy się także sugerować opakowaniem, nawet jeżeli jest przepiękne i kolorowe.

3. Konsystencja Konsystencja na ogół w azjatyckich kremach BB jest jednolita, jedwabna, bardzo kremowa, rozpływa się pod palcami jak roztopione masełko, może być lekko pudrowa, ale nigdy tępa czy budyniowa tak jak to ma miejsce w zachodnich kremach. Taki krem rozprowadza się wtedy idealnie bez długiego wcierania w skórę, a już po kilku sekundach wchłania się i stapia z naturalnym odcieniem skóry.

4. Odcień   Odcienie w azjatyckich kremach BB są neutralne, nie koloryzują skóry na różne odcienie brązów i „marchewki” jak to jest w przypadku zachodnich kremów BB. Przeważnie występują w dwóch lub jednym odcieniu, można również spotkać w trzech. Są to odcienie tonujące naturalny kolor skóry. Przeważnie występują w odcieniach jasnych, średnich, chłodnych beży.

Bezpośrednio po nałożeniu kremu, kolory wyglądają niekiedy odmiennie, niż powinny, ale po całkowitym wtopieniu się, nie ma kontrastu pomiędzy twarzą, a szyją. Chłodny, naturalny beż jest kolorem neutralnym i dopasowuje się do każdej karnacji. Krem ma tonować, a nie koloryzować tak, aby skóra wyglądała naturalnie, świeżo, bez efektu maski.

5. Składniki i technologie. W azjatyckich kremach BB znajduje się kilka naturalnych  składników odżywczych co nie oznacza, że one decydują o tym, że dany krem jest dobry czy nie. Ważne są też technologie dzięki którym krem BB lepiej się dopasowuje do skóry, ma lepsze działanie i lepiej nawilża. W koreańskich kremach BB są o wiele słabsze technologie niż w japońskich co wynika z faktu, że japońska kosmetyka nie równa się kosmetyce koreańskiej, w tym kremom BB. Dlatego długa lista naturalnych składników w danym kremie BB nie koniecznie odpowiada jego dobrej jakości i efektywności tak jak np. ma to miejsce w koreańskich kremach BB.

6. Poziom rozświetlenia W każdym azjatyckim kremie BB są t.zw. rozświetlacze, które dają efekty mniej lub więcej rozświetlające w zależności od rodzaju danego kremu. Poziom rozświetlenia jest widoczny nawet kiedy nałożymy cienką warstwę kremu. Podnosi to wygląd skóry, która dzięki temu wygląda bardzo naturalnie i świeżo. Nie powoduje świecenia, ani efektu „mokrej skóry”.

7. Krycie Największy problem w doborze kremu BB stanowi poziom krycia. Tutaj często są spekulacje na ten temat. Nie oczekujcie od kremu BB, że będzie spełniał rolę podkładu. Kremy BB mają całkiem inny skład niż podkłady, bardziej tonują jak kryją. Nawet te więcej kryjące nie są tak kryjące jak zwykły podkład. Wtapiają się w skórę tak, że ich nie widać, dzięki temu skóra jest stonowana i ujednolicona.

W azjatyckich kremach BB są dwa typy krycia: mniej kryjący i więcej kryjący. Nie oczekujcie od kremów BB, że będą zakrywały najdrobniejsze mankamenty.
Jak likwidować mankamenty skóry zobacz inny artykuł.

8. Rodzaje kremów BB W azjatyckich kremach BB nie ma podziału na typ skóry. Istnieje przeważnie jeden uniwersalny rodzaj kremu, który sprawdza się nieomal na każdej skórze. Mogą one być o mniej tłustych lub bardziej tłustych konsystencjach lub o mniej lub bardziej kryjących właściwościach.