Wetlina

0
686
DCIM102GOPROGOPR2810.JPG
Rate this post

Wetlina
Wetlina to najbardziej popularna miejscowość turystyczna w Bieszczadach Wysokich. Jest położona przy Wielkiej Obwodnicy Bieszczadzkiej, pomiędzy miejscowościami Smerek i Ustrzyki Górne.

Z Wetliny wychodzi kilka popularnych i bardzo widokowych szlaków pieszych wiodących na okoliczne szczyty. Swój początek ma tu na przykład żółty szlak prowadzący na przełęcz im. Władysława Orłowicza, skąd można w niespełna trzy godziny dotrzeć pod Chatkę Puchatka – najwyżej położone schronisko w polskich Bieszczadach.

Wybierając się na wycieczkę górską w kierunku południowej granicy państwa polskiego, po kilku godzinach wędrowania szlakiem turystycznym oznaczonym kolorem zielonym dochodzi się do Rabiej Skały, skąd wiedzie szlak graniczny, aż na Kremenaros – punkt styku trzech granic: polskiej, słowackiej i ukraińskiej. Z Wetliny można także bez trudu dojść Działem na Małą Rawkę, skąd roztacza się przepiękny widok na połoniny.

Wetlina posiada bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę turystyczną, znajdują się tam liczne pensjonaty i prywatne kwatery oferujące niedrogi nocleg strudzonym turystom. W sezonie turystycznym kursują prywatne busy ułatwiające przemieszczanie się pomiędzy lokalnymi miejscowościami. W podstawowe produkty spożywcze można bez trudu zaopatrzyć się w miejscowym sklepie.