Papaja i jej lecznicze nasiona, właściwości. Dlaczego spożywać nasiona papai?

0
696
Rate this post

Papaja jest owocem tropikalnym. Liście papai, jej nasiona i owoc były i do dzisiaj są wykorzystywane w medycynie ludowej jako efektywny lek na wiele problemów zdrowotnych. Papaja jest często nazywana „owocem cudów” z tego względu, że posiada bardzo wyjątkowe właściwości lecznicze. Więcej o wyjątkowych właściwościach papai tutaj.

Na Zachodzie nasiona papai nie są doceniane i obierając owoc, wyrzuca się nasiona.

Na co wpływają nasiona papai?

Już od tysięcy lat nasiona papai były używane jako efektywny środek na pasożyty. W obecnych czasach przeprowadzono wiele badań udowadniających, że nasiona papai mogą zniszczyć pasożyty przewodu pokarmowego. Składniki znajdujące się w nasionach mają zdolność zakłócania procesów fizjologicznych pasożytów i ich rozmnażanie się. Posiadanie pasożytów jest bardzo powszechnym zjawiskiem i większość ludzi nawet nie zdaje sobie sprawy, że je posiada w swoim organizmie. Dlatego warto jeść nasiona nawet zapobiegawczo. Jak użyć nasion w celu pozbycia się pasożytów, zobacz tutaj.

Nasiona, a także owoc, szczególnie owoc zielonej papai zawiera proteolityczne enzymy. Wpływają one efektywnie na rozkład niestrawionych białek i ułatwiają pozbycie się pasożytów. Jak użyć nasiona papai zobacz poniższy film.

Utrzymanie dobrego poziomu enzymów trawiennych w organizmie jest kluczowym elementem zdrowia. Dzięki odpowiedniej ilości enzymów, środowisko układu trawiennego normalizuje się i staje się nieprzyjazne dla pasożytów (ilość wytwarzanych enzymów przez organizm spada z wiekiem). Enzymy także oczyszczają jelita z nie strawionych, gnijących resztek pokarmów, w szczególności białka zwierzęcego, które jest słabo przyswajane ze względu na nie wystarczającą ilość enzymów i kwasu żołądkowego HCL.

Zalegające i gnijące resztki pokarmów zanieczyszczają cały układ pokarmowy i organizm. Zachodnia, standardowa dieta wyróżniająca się spożywaniem cukru, mąki, mleka i małej ilości błonnika, tworzy doskonale środowisko dla rozmnażania się pasożytów, bakterii, nowotworów i grzybów.

Szkodliwe substancje wydalane przez pasożyty i mikroby produkują setki różnorodnych toksyn, które z łatwością przedostają się poprzez ścianki jelita prosto do krwi, a następnie zasiedlają każdą komórkę naszego ciała tworząc przy tym sprzyjające warunki rozrastania się komórek nowotworowych.

Nasiona papai także pozytywnie wpływają na stan wątroby. Osoby z uszkodzoną wątrobą z powodu alkoholu, żółtaczki czy obtłuszczenia wątroby, powinny spożywać regularnie nasiona papai: dla regeneracji wątroby spożywać kilka nasion papai 2 x dziennie przez 1 miesiąc. Stosując leki należy się skonsultować z lekarzem czy enzymy trawienne nie kolidują z przyswajaniem danego leku. Z góry zaznaczę, że lekarze na Zachodzie nie wiedza nic na temat nasion papai, a większość z nich nigdy nie spożywała tego owocu.

Nasiona oczyszczają wątrobę i pomagają uwalniać z niej toksyny. Osoby ze zdrową wątrobą poprawią pracę wątroby spożywając regularnie mniejsze ilości nasion.

Nasiona papai posiadają silne oddziaływanie antybakteryjne i antyzapalne. Pozytywnie wpływają na zapalenia jelit IBS, wrzody żołądka czy zatrucia pokarmowe. Badania wykazały, że ekstrakt sporządzony z tych nasion potrafi zabić niebezpieczne bakterie znajdujące się w układzie pokarmowym takie jak E coli, Salmonella i inne niebezpieczne bakterie powodujące zapalenia układu pokarmowego. W Centralnej Ameryce wykorzystuje się także nasiona antywirusowo w leczeniu zakażeniem Dengą, (choroba wirusowa przenoszona za pomocą ukąszenia owada).

Jak użyć, co zrobić z nasion papai zobacz tutaj.

Przeciwwskazania.

Osoby w ciąży i matki karmiące nie powinny spożywać nasion papai. Na dzisiaj żadne badania nie wykazały istniejącego niebezpieczeństwa, jest to jedynie stwierdzenie mające na celu zachowanie dystansu na zasadzie „w razie czego”.

Nasiona papai mogą kolidować z lekami rozrzedzającymi krew.

W Azji od wieków nasiona papai były wykorzystywane jako środek antykoncepcji ponieważ okresowo obniżają ilość spermy.