Dlaczego twoja skóra jest wrażliwa?

0
566
Rate this post

Coraz częściej skóra kobiet staje się wrażliwa co przysparza sporo problemów i dyskomfortu. Jest wiele przyczyn i czynników, wywołujących nadmierną wrażliwość skóry. Skóra może się stać wrażliwa z wiekiem, ale także jeden z najczęściej spotykanych czynników jest naruszanie bariery ochronnej naskórka. W tej sytuacji łatwo przenika brud, toksyny, alergeny i mikroorganizmy, powodując zapalenia, irytację, alergię i nadwrażliwość.

Często nieświadomie doprowadzamy do takiego stanu przez stosowanie niewłaściwych kosmetyków nieodpowiednio dobranych do typu skóry i wieku, niewłaściwie przeprowadzamy demakijaż, nadmiernie używamy źle wybrany pilling, nieodpowiednio dobieramy maseczki, które za słabo nawilżają, źle dobieramy myjki i toniki do twarzy. Również stosowanie nadmierne i często preparatów pielęgnacyjnych o wysokim działaniu aktywności, doprowadza do tego, że skóra staje się wrażliwa.

Także nadmierne promieniowanie słoneczne, czyli opalanie w minimalnej dawce, solarium i suche powietrze, a nawet stres, również powoduje reakcję na wrażliwość. Opalanie się przynosi nieodwracalne, katastrofalne skutki, jakimi są pigmenty i piegi.

Skóra wrażliwa ma skłonności do zaczerwienień, łuszczy się, pojawiają się pęcherze, grudki podskórne, krosty, chropowatość, negatywnie reaguje na preparaty kosmetyczne, piecze, swędzi ma uczucie napięcia, negatywnie reaguje na bodźce zewnętrzne jak i wewnętrzne np. niewłaściwą dietę czy stres.

Skórę wrażliwą bardzo ciężko leczyć i pielęgnować. Co więc należy zrobić?

Warto zwrócić uwagę, jakie preparaty kosmetyczne się wybiera, czy są one dobrze nawilżające i odżywiające skórę. Należy odpowiednio stosować kosmetyki np. całymi seriami przykładowo: dobrze nawilżający tonik, mleczko, następnie serum i krem, a nie polegać jedynie na kremie jako jedynym nawilżającym kosmetyku.

Te wszystkie aspekty są bardzo ważne, ponieważ należy nie dopuszczać do tego, aby skóra się uwrażliwiła. Powinno się także zwrócić uwagę jak wygląda dieta. Jeśli wasza skóra już jest wrażliwa, musicie o nią intensywnie dbać, dobrze ją odżywiać, gruntownie nawilżać i dobrze oczyszczać odpowiednimi kosmetykami. Należy także zadbać o zdrowe odżywianie, pić wodę, ograniczyć lub wyeliminować uczulające składniki z diety, spożywać zdrowy tłuszcz, lekkostrawne posiłki, jeść dużo warzyw i owoców i oczywiście unikać szkodliwych promieni słonecznych.