BLISKO, ALE BEZPIECZNIE

0
710
Rate this post

BLISKO, ALE BEZPIECZNIE

Ojcowie, którzy wiedzą, że nie wolno molestować seksu­alnie własnych córek, mogą jak najbardziej być czuli i ser­deczni – nie powinni stwarzać dystansu. Erotyczne pie­szczoty i ojcowska czułość to dwie zupełnie różne rzeczy. Dobre małżeństwo również pomaga w rozwoju córki, która widzi mężczyznę i kobietę okazujących sobie sza­cunek. Jeśli córka wie, że jej rodzice są dla siebie bliscy, wówczas będzie czuła się bezpiecznie przy swoim ojcu, gdyż jego potrzeby w sferze miłości i seksu są zaspokojone. Szacunek jest najważniejszym elementem między obie­ma płciami i ty jako ojciec możesz stworzyć jego model. Jeśli szanujesz swoją córkę (i jej matkę), wtedy ona bę­dzie wymagała tego samego od innych mężczyzn. Jeśli będziesz ją upokarzał, ona też będzie na to pozwalać innym mężczyznom, sądząc, że jest to normalne. Szano­wać kogoś, to po prostu być dla niego miłym i uprzej­mym. Na przykład możesz uszanować prawo swojej córki do prywatności, pukając przed wejściem do jej pokoju.

JAK UMACNIAĆ W DZIEWCZYNKACH ZAUFANIE

Ojciec ma szerokie pole do popisu w wyrabianiu w córce odruchów samodzielności – może podzielić się z nią wiedzą o samochodzie; nauczyć, jak wykonywać podstawowe napra­wy; poradzić, jak obchodzić się z pieniędzmi, jak radzić sobie w gąszczu leśnym w trudnych warunkach itp. W ten sposób będzie miał pewność, że dziewczynka da sobie radę w życiu, że będzie czuła się bezpieczniej.

Aktorka Jean Kittson w jednym z ostatnio opublikowanych wywiadów opowiedziała o tym, jak wyrastała w miasteczku, w którym ?chłopcy mieli samochody, a dziewczyny chłopców”. Sama zdecydowała, że zamiast chłopaka będzie miała samo­chód, co przy pomocy ojca udało jej się osiągnąć. Wyjechała z miasteczka i zamiast być czyjąś ozdobą, zrobiła karierę.