Bieszczadzka lista obowiązkowa

0
504
Rate this post

Bieszczadzka lista obowiązkowa

Bieszczady to miejsce, które w wielu utworach pojawia się jako synonim miejsca dalekiego od miejskiego zgiełku. Oczywiście, jest tu wiele miejsc, gdzie przez godziny maszerowania nie spotka się żadnego człowieka, a jedynie miną nas dzikie zwierzęta. Jednak są w Bieszczadach takie miejsca, które musi zobaczyć każdy turysta.
Do listy obowiązkowych miejsc do odwiedzenia z pewnością należy najwyższy szczyt – Tarnica. Możemy być pewni, że po drodze miniemy wielu turystów, zwłaszcza gdy pogoda dopisuje. Nie jest to jednak nic dziwnego, ponieważ ze szczytu rozciąga się piękny widok. Będąc w Bieszczadach trzeba też obowiązkowo zobaczyć tutejsze połoniny. Najlepiej wejść na obie najpopularniejsze – Połoninę Caryńską oraz Połoninę Wetlińską.
Warto zwiedzić też słynne Ustrzyki – zarówno te Górne jak i Ustrzyki Dolne. Tam możemy wybrać się do Muzeum Bieszczadzkiego lub Muzeum Młyna. Chętni zakupią też tu wiele pamiątek czy ludowych dzieł lokalnych artystów, które zabrane do domu na długo nie pozwolą nam zapomnieć Bieszczadzkiej wycieczki. Rejon ten daje też, niespotykane w skali reszty kraju, możliwości zobaczenia prawosławnych oraz grekokatolickich cerkwi. Warto zobaczyć nie tylko te najsłynniejsze, ale też te mniejsze.