Rowerem w Bieszczadach

0
398
Rate this post

Rowerem w Bieszczadach

Bieszczady można zwiedzać na wiele sposobów. Najczęściej wybieramy się tutaj na piesze wycieczki. Co jednak zrobić, jeśli chcemy zobaczyć bardziej oddzielone od siebie atrakcje turystyczne? Być może warto wtedy zabrać ze sobą na wyjazd rower albo wypożyczyć go już na miejscu. Turystyka rowerowa ma coraz większą rzeszę zwolenników w Polsce i z roku na rok więcej osób wybiera taki sposób przemieszczania się w trakcie wakacji.
Wycieczki rowerowe to praktycznie same plusy. Ten środek transportu pozwala nam przemieścić się szybciej bieszczadzkimi szlakami i zwiedzić więcej atrakcji w krótszym czasie. Przydatny jest więc zwłaszcza, jeśli nie mamy dużo wolnego czasu, a jednak chcielibyśmy zobaczyć tutaj jak najwięcej. To także sprawdzian dla naszej formy. Wybierając rower pozwolimy wszystkim naszym mięśniom pracować i przy okazji polepszyć swoje samopoczucie przez dotlenienie się.
Drogi w Bieszczadach bywają jednak zwodnicze i potrafią nagle urwać się w środku pola. Dobrze jest więc przez wyjazdem w teren dokładnie przyjrzeć się mapie. Koniecznie musimy zabrać też w teren mapę papierową lub odbiornik GPS, a najlepiej być wyposażonym w obie te rzeczy. Jednak nawet jeśli na chwilę zabłądzimy na bieszczadzkich szlakach, to wynagrodzą to nam wspaniałe widoki.