Poszukiwania fotografa ślubnego

0
441
Rate this post

Wybór fotografa weselnego to prawdziwy ślubny dylemat. Wśród niezwykle bogatej oferty na rynku wcale nie jest prosto odnaleźć fachowca, który idealnie będzie spełniał oczekiwania pary młodej. Z tego artykułu dowiesz się, jak zawęzić ten wybór i o co zapytać fotografa na pierwszym spotkaniu.

Fotograf z polecenia – tak czy nie?

Organizacja ślubu wiąże się z wieloma kwestiami i wymaga nie lada zdolności w zarządzaniu. Jedną z kwestii, jakie trzeba rozważyć przed ślubem jest wybór fotografa. Młoda para często zastanawia się, jak szukać, by szybko znaleźć dobrego fachowca na tę wyjątkową uroczystość. Choć wiele mówi się o skuteczności szukania poprzez polecenie, nie zawsze jest to dobra metoda – zwłaszcza, jeśli mamy inny gust niż nasi bliscy. W końcu zdjęcia ślubne kuzynki, którymi zachwyca się cała rodzina nie muszą podobać się również nam. Często więc lepiej szukać fotografa na własną rękę, aby mieć komfort wolnego wyboru.

Szukanie fotografa ślubnego w Internecie

Dobrym miejscem do wstępnych poszukiwań jest Internet. Tutaj wystarczy wpisać interesującą nas frazę, np. „fotograf ślubny Bolesławiec” i już mamy dużą bazę fotografów, którzy potencjalnie mogliby sfotografować nasz ślub. Wybieramy po prostu interesujące nas portfolia i dzwonimy, aby spytać o wolną datę. Potem oczywiście umawiamy się z tymi fotografami, których oferta nas zainteresowała.

O co pytać fotografa ślubnego?

O co warto zapytać na spotkaniu? Przede wszystkim o szczegóły oferty, czyli co konkretnie dostaniemy za zaproponowaną cenę. Ponadto warto poprosić fotografa, by pokazał nam chociaż jeden pełny fotoreportaż ślubny – wtedy zorientujemy się, czy wszystkie zdjęcia, jakie fotograf oddaje parze młodej trzymają profesjonalny poziom, czy znacznie odbiegają od tego, co fotograf ma w portfolio. Lepiej bowiem otrzymać 300 bardzo dobrych, profesjonalnie obrobionych zdjęć, niż 1500 takich, które w zasadzie nie nadają się do prezentacji komukolwiek. Zawsze więc upewnijmy się, że podejście fotografa do kwestii zdjęć ślubnych jest zbieżne z naszym podejściem – wtedy szansa na udany fotoreportaż z naszego ślubu znacznie wzrasta.Fotograf ślubny Bolesławiec