Amerykańskie wakacje

0
697
Rate this post

Ameryka Północna to kontynent, który kusi wielu podróżników, bo daje ogrom możliwości, jest pełen kontrastów i dobrze się tam żyje. Każdy, kto kiedykolwiek odwiedził Stany Zjednoczone wie, że warto tam wrócić, bo zawsze odkryje się coś nowego. Taka wycieczka do USA to także świetny pomysł na spędzenie wakacji, także rodzinnych z małymi dziećmi. Poniżej kilka wskazówek w sprawie wyjazdu do USA na wakacje.

 

Po pierwsze, wiza i paszport. Polaków wyjeżdżających do USA obowiązuje wiza, nawet turystyczna, a żeby ją dostać, to też trzeba dostać zaproszenie od kogoś, kto jest tam na miejscu. Nie łudźmy się, że bez ważnej wizy zostaniemy wpuszczenia na pokład samolotu. Obowiązkowy jest też ważny paszport. Same loty do Stanów Zjednoczonych zależą od linii lotniczych, okresu wyjazdu i miejsca przylotu. Zawsze jest to jednak kwota, która zaczyna się od dwóch tysięcy w górę za jeden kurs. Czasem można trafić na jakąś promocję, ale wiadomo, że skorzystają z niej przede wszystkim ci, którzy podróżowanie mają w małym palcu. A taką pierwszą wycieczkę do USA trzeba przecież zaplanować z dużym wyprzedzeniem.

 

Po drugie, waluta. W Stanach Zjednoczonych obowiązuje wszędzie dolar amerykański, którego kurs waha się teraz już od kilku miesięcy w okolicach 4,69 zł. W dolary warto wyposażyć się jeszcze w Polsce, choć i na miejscu nie powinno być żadnego problemu z wymianą pieniędzy. Gdybyśmy chcieli odwiedzić sąsiedzki kraj, czyli Kanadę, to tam już obowiązują dolary kanadyjskie. Warto o tym pamiętać.

 

Po trzecie, prawo. Wycieczka do USA na wakacje to zazwyczaj plan zwiedzenia i objechania kilku amerykańskich stanów. Trzeba pamiętać, że każdy stan rządzi się swoimi lokalnymi prawami, warto się z nimi zapoznać przed wjazdem do poszczególnych, by nie popełniać żadnych błędów. Podróżnicy najczęściej pierwsze kroki kierują do Nowego Jorku, to miasto pełne światowców, sztuki, nowoczesności, tętni życiem jak żadne inne. Wizyta w USA bez Nowego Jorku nigdy nie będzie pełna, trzeba zarezerwować sobie na niego co najmniej kilka dni, by poczuć prawdziwie amerykański klimat.