Restauracje i hotele na wesele – Zawiercie

0
580
Rate this post

Hotel
Hotelem określa się obiekt, który wchodzi w skład turystycznej infrastruktury. Świadczy się w nim odpłatnie noclegowe usługi. Zazwyczaj nocowanie w takim budynku jest krótkookresowe.
Jakie są standardy, który powinien spełniać budynek, aby zostać uznanym za hotel? Przede wszystkim musi dysponować liczbą co najmniej dziesięciu pokoi. Powinny one być co najwyżej dwuosobowe. Zarazem budynek musi oferować jak najszerszy zasług usług, które związane są z pobytem turystów na terenie infrastruktury.
Jako ciekawostkę dodam, że najstarszy na świecie hotel znajduje się prawdopodobnie w Japonii. Został założony na początku ósmego wieku naszej ery i jest jednocześnie najstarszą na świecie firmą.
Hotele dzieli się na trzy główne klasy. Turystycznymi określamy te, gdzie zaspokaja się przede wszystkim podstawowe potrzeby gości. Mowa chociażby o zapewnieniu czystości i wyżywienia.
Istnieją także hotele klasy średniej i luksusowe. Do tych drugich należą typowe restauracje i hotele na wesele, które najczęściej umieszczone są w obrębie jednego budynku użytkowego.