Koktajl porzeczkowy – moc fioletowych koktajli, zdrowe, lekkie śniadanie. Czarne porzeczki. Dieta Długowieczności, Dieta Cud Okinawa.

0
675
Rate this post

Zdrowe śniadanie jest podstawą rozpoczęcia dnia. Jeśli rano nie jesteście zbyt głodni, a chcecie zjeść coś lekkiego, proponuję zacząć dzień od smacznego, zdrowego koktajlu. Zobacz podobną propozycję śniadaniową.
Dla tych którzy chcą zadbać o swoje zdrowie jeszcze bardziej, polecam zrezygnować z tuczących, niezdrowych płatków śniadaniowych lub ograniczyć ich spożywanie i zacząć dzień bez glutenu i węglowodanów.

Sezonowy koktajl Diety Długowieczności, Diety Cud Okinawa wykorzystuje w swojej diecie owoce sezonowe, tak jak w tym przypadku czarne porzeczki. Polecamy wykorzystywanie sezonowych owoców jak najczęściej, ponieważ są one najzdrowsze właśnie w sezonie. Świeżo zerwane owoce posiadają najwięcej wartości odżywczych i smakowych.

W naszych przepisach możecie znaleźć serię purpurowych koktajli m.in z jagód, winogron i obecny koktajl z czarnych porzeczek. Owoce o zabarwieniu niebiesko-fioletowym i ciemnym posiadają duże ilości fytoskładników, które działają antyoksydacyjne, leczniczo i antynowotworowo. Polecamy spożywać tego typu owoce, a także warzywa jak najczęściej. Naturalne składniki zawarte w tego typu roślinach nie tylko leczą, ale też odmładzają skórę i regenerują całe ciało. Więcej o zdrowej diecie długowieczności i jej pozytywnym wpływie na nasz organizm możecie dowiedzieć się z naszych książek.

Autorski przepis Diety Długowieczności, Diety Cud Okinawa.
Przepis na 2 osoby
Składniki:

300ml zsiadłego mleka*
1 banan
0,5 – 3/4 szklanki czarnych porzeczek
zmielone liście stewi lub naturalny miód do smaku.
Wszystkie składniki przełożyć do miksera i dokładnie zmiksować.

Koktajl jest bardzo bogaty w witaminę C, potas, fosfor, żelazo, mangan, witaminę z grupy B, witaminę E, wapno. Zawiera mnóstwo antyoksydantów, które dzięki swojej sile działania niwelują wolne rodniki. Porzeczki i zsiadłe mleko alkalizują ciało i obniżają poziom zapalenia w ciele. Nie są to jedynie zapalenia które widać np. chore gardło czy angina lecz zapalenia, które powstają na poziomie komórkowym każdego jednego dnia, na wskutek spożywania mąki, świeżego mleka, cukru, smażenia czy grilowania. Tego typu nie zauważalne gołym okiem zapalenia doprowadzaja do wszelkich cywilizacyjnych chorób, wczesnego starzenia i zmarszczek.* Zsiadłe mleko jest to ekologiczne mleko ukiszone w warunkach domowych, można je zastąpić innym ulubionym mlekiem np. z nasion, soi lub sojowym jogurtem własnej roboty. Jak zrobić taki jogurt, zobacz tutaj?
Dlaczego nie polecamy w dużych ilościach komercyjnego mleka od krowy zobacz tutaj.