W dzisiejszych czasach żadnym problemem jest spędzenie wakacyjnego urlopu w choćby najdalszym zakątku świata. I wcale nie trzeba wydawać na to fortuny. Przecież właściwie każdy dysponuje własnym samochodem. Jeśli jednak obawiamy się, że koszty paliwa opustoszą nasz portfel, bądź stan techniczny auta nie pozwoli na zbyt długie wojaże, z pomocą przychodzą nam linie lotnicze.

Minęły czasy, kiedy bilety lotnicze były towarem luksusowym, na który pozwolić mogli sobie nieliczni. Od niedawna, od momentu kiedy powstały tanie linie lotnicze, już za kilkadziesiąt złotych możemy dostać się bezproblemowo do jednego z większych miast Europy.
Wiadomo, że im dłuższa trasa i im bardziej egzotyczny kierunek, tym bardziej cena biletu lotniczego szybuje w górę, ale wciąż nie są to kwoty zapierające dech w piersiach.
Co z ludźmi, którzy boją się latać? Cóż, im pozostaje albo pokonanie własnych lęków i obaw albo pozostanie na bezpiecznej ziemi i wybór podróży autem. Pamiętajmy jednak, że samoloty są statystycznie najbezpieczniejszym środkiem lokomocji.