Lizbona – 5 powodów dla których musisz odwiedzić to miasto

Czy w ogóle istnieją osoby, które mogłyby mieć wątpliwości czy warto odwiedzić Lizbonę? Wątpliwe, ale jeśli tak, to poniżej garść najistotniejszych powodów, dla których należy odwiedzić to urokliwe miasto. Po wizycie w stolicy Portugalii każdy szybo się przekona, że Lizbona naprawdę wciąga, sprawiając, że pragnie się do niej wracać niezależnie od pory roku.

Po pierwsze, Lizbona to stolica, w której odnosi się wrażenie, że czas płynie zdecydowanie wolniej aniżeli w pozostałych europejskich miastach. Jest to miejsce o bogatej historii, które posiada niesamowity urok. Pełno tu kameralnych uliczek, muzeów wyróżniających się wyjątkowo bogatymi zbiorami, czy fascynujących zabytków z epoki wielkich odkryć geograficznych. Z drugiej strony to miasto niezwykle rozrywkowe, które podczas licznie odbywających się tu festiwali przeobraża się w miejsce, w którym króluje wyłącznie dobra zabawa.

Po drugie, fado. Ta przejmująca, melancholijna muzyka zrodziła się na ulicach Lizbony i obecnie jest jednym z najbardziej charakterystycznych elementów kultury portugalskiej. Piosenki, których główną tematyką jest tęsknota, miłość, śmierć, romanse, czy też trudy życia wyjątkowo sprzyjają integracji pomiędzy ludźmi. Po całej Lizbonie rozsiane są liczne restauracje i knajpki, w których odbywają się koncerty, skłaniające do zadumy w otoczeniu dźwięków muzyki fado.

Po trzecie, niepowtarzalna kuchnia portugalska, która wprawdzie nie wyróżnia się wyjątkową różnorodnością, ale jest natomiast niezwykle oryginalna. Obfituje w wielowarzywne zupy i mięsa podawane na ostro oraz powszechnie stosowane zioła i przyprawy. Jednakże to przygotowane na setki różnych sposobów ryby i owoce morza stanowią clue programu lizbońskich jadłospisów. Szczególną popularnością cieszy się dorsz oraz grillowane sardynki, a to wszystko okraszone wyśmienitym winem bądź kawą.

Po czwarte, piłka nożna. Lizbona jest siedzibą dwóch z trzech najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich w kraju. Mecze Benfici Lizbony i Sportingu Lizbona przyciągają każdorazowo dziesiątki tysięcy kibiców tych drużyn, którzy tworzą niezwykłą atmosferę podczas tych sportowych batalii. Uczestnictwo w takim wydarzeniu to punkt obowiązkowy nie tylko dla miłośników tego sportu, gdyż dla każdego będzie to niezapomniane przeżycie. Co równie istotne, takie doświadczenie jest dostępne w stosunkowo przystępnych cenach.

Po piąte, jedyne w swoim rodzaju Oceanarium, będące największym obiektem tego typu w Europie. Zwiedzający ten imponujący obiekt odnoszą wrażenie jak gdyby spacerowali po dnie oceanu, a to głównie za sprawą zmyślnie skonstruowanych szyb. Przez nie natomiast można podziwiać ponad 25 tysięcy morskich stworzeń, od małych, kolorowych rybek, aż po wielkie rekiny.

Myślę, że teraz rozwiałem już chyba wszystkie Twoje wątpliwości odnośnie wizyty w Lizbonie. Jedyne, co musisz zrobić, żeby dostać się do tego niezwykłego miasta, to zarezerwować bilet lotniczy. Loty do Lizbony z Polski oferowane są z Warszawy, Katowic czy Gdańska. Nie czekaj więc i zarezerwuj bilet na interesujący Cię lot już dzisiaj!