Piękno dnia codziennego „poczuj sezon”

Żyjąc z Wabi Sabi nasze życie w naturalny sposób osiąga charakter duchowy, terapeutyczny, medytacyjny i estetyczny co jest powodem dobrego zdrowia i radości.

Elementy Wabi Sabi pozytywnie wpływają na wiele dziedzin życia począwszy od sposobu mycia i zasad kąpania po sposób spożywania, przygotowywania i spożywania posiłków.

Życie z Wabi Sabi staje się dla nas wielką przygodą i wprowadza w naszą codzienną rzeczywistość powiew świeżej energii, wielkiej radości, troski, dziękczynienia, miłości do samego siebie, innych i tego wszystkiego co nas otacza.

Bardzo ważnym aspektem życia z Wabi Sabi jest „Czucie sezonu”. Wymaga to umiejętności dostosowania naszego życia do naturalnego rytmu natury np. dostosowanie naszych codziennych czynności, diety i stylu życia, który jest zgodny z tym co niesie dla nas natura i jej dobra.

Życie zgodne z naturalnym rytmem przyrody niesie ze sobą ogromną radość. Odczuwanie sezonu wzbogaca nasze życie, nadaje mu większego sensu i pozwala nam odczuć rzeczywistość w inny sposób, poprzez nasze wszystkie zmysły.

Odczuwamy życie całym sobą, doceniamy i zauważamy i piękno i miłość w najmniejszych drobiazgach, wydarzeniach, ludziach i otaczającym nas świecie. Zwykłe sprawy codziennego życia nabierają dla nas innego wymiaru, a my potrafimy widzieć nasz codzienny świat z zupełnie innej, lepszej perspektywy.

Sztuką jest uchwycenie całego piękna i znaczenia sezonu oraz wykorzystania jego pozytywnych aspektów w codziennym życiu. Tego typu podejście przynosi ogromne korzyści zdrowotne na każdym planie: duchowym, emocjonalnym, umysłowym i fizycznym