Turystyka, a poznanie innych kultur

0
591
Rate this post

Podróżowanie po świecie jest doskonałą okazją do rozwinięcia swojej wiedzy o świecie, a także zrewidowania i skonfrontowania swoich poglądów dotyczących zwyczajów i tradycji pochodzących z innych miejsc kuli ziemskiej.
Uprawianie turystyki jest znakomitą pasją, która umożliwia dogłębne i całościowe poznanie światowego dziedzictwa kulturowego. Dzięki podróżom możemy zobaczyć różnego typu zabytki wytworzone na przestrzeni dziejów przez różne cywilizacje, dzięki czemu poznajemy nie tylko historię świata, ale dowiadujemy się w jaki sposób ludzkość rozwijała swoje zdolności i dochodziła do punktu rozwoju, w którym znajduje się obecnie.
Wyjazdy turystyczne sprawiają, że stykamy się z zupełnie dla nas obcymi, często niezrozumiałymi, zadziwiającymi, a często też budzącymi w nas sprzeciw tradycjami, obyczajami, czy obrzędami pochodzącymi z różnych kultur. Takie poznanie pozwala nam głębiej zastanowić się nie tylko nad naszym życiem i podejściem do świata i ludzi, ale także zapoznać się, zrozumieć, oraz poznać sens tych wszystkich tradycji.
Dzięki temu stajemy się bardziej wyrozumiali dla wielu różnic społecznych i kulturowych. Przestajemy już z łatwością negatywnie oceniać innych i dostrzegamy, że świat nie jest czarno ? biały.