Halloween japoński szał.

0
536
Rate this post

W Japonii święta Halloween to wielkie wydarzenie roku, które jest obchodzone w różnoraki sposób. Najbardziej popularną formą obchodzenia Halloween jest oczywiście przebieranie się nie tylko w halloweenowe straszydła, ale także w typowo japońskie figurki.

W mieście, które nigdy nie śpi, nikt na nic nie ma czasu i aby się upewnić, że nikogo nie ominie szansa na zaliczenie Halloweenowych party, Halloween świętuje się już z wyprzedzeniem.

Już tydzień przed świętami można zobaczyć biegających po tokijskich ulicach poprzebieranych ludzi.Zbierają się oni w grupach i udają się wspólnie np. do tokijskich barów Karaoke.

W mieście są także organizowane różnego typu imprezy tzw. „Halloween party” gdzie można sobie wykupić bilet wstępu i udać się samemu lub z grupą przyjaciół na 300-stu osobową, ogromną prywatkę.Taka impreza to wielka frajda i ogromna szansa na poznanie nowych, ciekawych ludzi.

Halloween można też spędzić w bardziej spokojnej atmosferze udając się z przyjaciółmi do słynnego, japońskiego baru tzw. Izakaya.

Izakaya to typowo japoński drink bar w którym można sobie urządzić małą prywatkę z przyjaciółmi czy rodziną. W centrum miasta gdzie takie bary są otwarte aż do rana, można spędzić czas przy piwie, sake serwowanym na ciepło oraz pysznymi, japońskimi przekąskami.