Czerwony koktajl Diety Długowieczności pyszny i zdrowy na bazie arbuza.

0
730
Rate this post

Wspaniały, zdrowy koktajl na lato, ale i nie tylko. Składa się on z trzech przepysznych letnich owoców: truskawek, malin i arbuza. Jeśli nie mamy świeżych truskawek i malin, z powodzeniem świeże owoce możemy zastąpić mrożonymi. Niewiele straci on na wartościach odżywczych i smakowych, ponieważ główną bazą tego koktajlu jest świeży arbuz.

Arbuz dostarczy nam dużych ilości soli mineralnych i wiele cennych składników odżywczych tak jak witamin, antyoksydantów i karotenoidów. Jest to bardzo wyjątkowy owoc zawierający mnóstwo leczniczych składników w stosunku do wagi i masy. Wbrew pozorom i mitom, arbuz jest dość nisko kalorycznym owocem. Ok. 150 gr. arbuza zawiera tylko 43 kalorie i ponad 90% wody.

Ten wspaniały  koktajl dodatkowo wzbogacony jest owocami leśnymi, które podobnie jak arbuz zawierają skoncentrowane, uzdrawiające składniki, w tym ogromną ilość antyoksydantów i należą do owoców z najwyższą tzw. „orac value”, czyli grupy owoców o najwyższym potencjale antyutleniaczy.

Wspaniała kombinacja owoców w naszym autorskim koktajlu jest bombą składników odżywczych, dostarcza dużą porcję energii i błonnika. Smak jest przepyszny, tak że sukces na koktajl…gwarantowany. Mogę was zapewnić, że dzieci także nim nie pogardzą.

Autorski przepis Diety Długowieczności, Diety Cud Okinawa.

Przepis na 1-2 osoby
Składniki:
3-4 ćwiartkowe plastry arbuza, po ok. 3 cm szerokości
1/2 szklanki truskawek
1/3 szklanki malin

Arbuza należy pokroić na grubsze kwadratowe kawałki. Wszystkie owoce wrzucić do miksera i dobrze zmiksować. Nie dolewamy żadnej wody. Bazą tego koktajlu stanowi arbuz, który podczas miksowania wydzieli bardzo dużo soku i stworzy doskonałą wodną bazę tego koktajlu.

UWAGA! Jeśli posiadacie przeciętny mikser, wasz koktajl będzie niemożliwy do zmiksowania. Arbuz zwykle blokuje nozdrza, które nie mogą się obracać i miksować. Należy uważać, aby nie spalić silnika przy miksowaniu.

Najlepszą metodą na zmiksowanie arbuza jest należyte potrząsanie mikserem, przez co możemy zapobiec zablokowaniu nozdrzy. Zobacz film zamieszczony poniżej na temat jak wykonać ten koktajl oraz jak go poprawnie zmiksować. Ta metoda się doskonale sprawdza, a o spaleniu silnika nie ma nawet mowy. Warto więc wypróbować.