Magnetyzujące festiwale Nowego Jorku

0
586
Rate this post

Magnetyzujące festiwale Nowego Jorku

Nowy Jork to miasto, które nigdy nie śpi. Poza zabytkami ma do zaoferowania znacznie więcej, czyli mnóstwo cyklicznych imprez. Nadchodzące wakacyjne miesiące sprzyjać będą zwłaszcza kinomaniakom i fanom tenisa, choć nie tylko. Przeczytaj i dowiedz się co Nowy Jork ma Ci do zaoferowania.
Nowojorski Festiwal Filmowy

Przełom sierpnia i października to z pewnością wspaniała okazja dla kinomaniaków, o której nie można zapomnieć planując swoje wakacje w Nowym Jorku, zwłaszcza gdy planujesz zwiedzić te piękne miasto nieustannie tętniące życiem między 28 sierpnia a 14 października 2012 roku. Nowojorski Festiwal Filmowy organizowany jest już od 1963r. i co roku przyciąga rzesze fanów ambitnego kina. Nie zwlekaj więc z decyzją, zwłaszcza że dostępne są teraz tanie loty do Nowego Jorku.
Parada Pułaskiego

Nowy Jork to także szansa na pójście polskimi śladami i wzięcia udziału w paradzie Pułaskiego, która ma miejsce w pierwszą niedzielę października. Może więc warto choć trochę przedłużyć swoje wakacje – zwłaszcza studenckie, by móc na żywo poczuć niepowtarzalny klimat tej parady?! Tegoroczna parada organizowana 7 października 2012 zapowiada się znakomicie, gdyż będzie to już 75, a więc diamentowa rocznica parady Pułaskiego. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że Kazimierz Pułaski to bardzo ceniona postać w Stanach, która znana jest każdemu w Ameryce.
Międzynarodowe mistrzostwa USA w tenisie

Gratką da fanów tenisa z pewnością będą międzynarodowe mistrzostwa w tenisie, odbywające się corocznie na przełomie sierpnia i września. Dzielnica Queens przyciąga nie tylko fanów tenisa pragnących z bliska przyjrzeć się gwiazdom na korcie, ale także sportowców marzących o zdobyciu ogromnej fortuny, a jak wiadomo szczęście sprzyja najlepszym.
Wakacje z Szekspirem

Na miłośników Szekspira także czeka niespodzianka w Nowym Jorku. W Central Parku między 5 lipcem a 25 sierpnia, możemy wziąć udział w spektaklach w oparciu o książki Szekspira.
A może tak odrobina Broadwayu?

Chcesz poczuć się jak na Brodawayu? Nie ma problemu! Wybierz się tylko do Bryant Parku, a będziesz mógł rozkoszować się tańcem i czerpać radość ze wspólnego piknikowania równocześnie. Czy można chcieć czegoś więcej?! Śmiało wybierz się zatem na podbój Nowego Jorku, a zapewne znajdziesz tam coś dla siebie.