11 Cennych reguł odchudzania, o których nikt ci nie powie

0
522
Rate this post

Głodówka nie jest dobrym pomysłem na odchudzanie. Aby schudnąć bez efektu jo-jo należy jeść kilka posiłków dziennie, jeść do syta i się nie przejadać. Pożywienie powinno być wartościowe, pożywne oraz niskokaloryczne.

Co należy jeść aby schudnąć? Zanim znajdziesz odpowiedź na to pytanie powinieneś się zastanowić nad przyczyną swojej otyłości.

Jaki sposób żywienia i jaka żywność doprowadziła cię do obecnego stanu?

Jeśli chcesz się pozbyć nadmiaru kilogramów musisz sobie zdać sprawę co dokładnie cię doprowadziło do stanu w którym obecnie się znajdujesz. Wypisz na kartce wszystko to, co spożywasz i jaki prowadzisz styl życia. Skoncentruj się na każdym detalu. W ten sposób będziesz miał pełny obraz swojej sytuacji.

Aby zaprowadzić pozytywne zmiany w swoim życiu musisz najpierw zdać sobie sprawę z popełnianych błędów, wyeliminować je i wprowadzić do diety zdrowe produkty tak jak np. naturalne, nieprzetworzone pożywienie, mniejszą ilość tłuszczu oraz dużo warzyw i owoców.

Poniżej znajdziesz kilka bardzo ważnych reguł, które powinieneś zastosować, aby efektywnie, szybko i w zdrowy sposób zgubić uciążliwe kilogramy.

1.Spożywaj białko przy każdym posiłku. Na śniadanie najlepsze jest białko lekkostrawne, takie które znajduje się w warzywach, owocach, jajku i rybie. Białko powoduje szybkie poczucie sytości i satysfakcję z posiłku co zapobiegnie objadanie się chlebem i produktami zbożowymi.

2.Wyeliminuj lub ogranicz bardzo szkodliwe dla zdrowia cukry proste m.in. białą mąkę i wszystkie przetwory mączne. Zmniejsz spożycie ziemniaków, białego ryżu, wyeliminuj spożycie makaronu i chleba z białej mąki. Zastąp je dzikim ryżem, mąką razową czy żytnią i ciemnym chlebem. Jeśli nie potrafisz wyobrazić sobie jedzenia bez makaronu to zwykły makaron zastąp takim z mąki razowej.

3.Wyeliminuj produkty które są już przetworzone fabrycznie. Ludzie spożywają ok. 95% pożywienia pochodzącego z przetworzonych fabrycznie produktów są to np. sery, przetwory mączne, przetwory mięsne czy konserwy.

4.Wyeliminuj skrobię. Możesz spożywać w mniejszych ilościach skrobię nieprzetworzoną np. słodkie ziemniaki, fasolkę, groszek i wszystkie inne nasiona strączkowe.

5.Spożywaj duże ilości warzyw i owoców. Owoce wysokokaloryczne można spożywać w mniejszych ilościach, a niskokaloryczne czyli te zawierające mniej cukru w większych ilościach. Najlepszym, najszybszym i najzdrowszym sposobem na spożywanie warzyw i owoców jest ich miksowanie oraz robienie soków w sokowirówce.

6.Zmniejsz spożycie nabiału przetworzonego fabrycznie. Można spożywać w mniejszych ilościach nieprzetworzone, naturalne mleko i sery.

7.Wyeliminuj alkohol. Alkohol nie tylko zawiera puste kalorie, ale również spowalnia metabolizm.

8.Wyeliminuj większość olejów pochodzenia roślinnego, a szczególnie te wyciskane na gorąco. Niewskazane jest używanie olejów takich jak: słonecznikowy czy kukurydziany ze względu na ich niestabilną strukturę chemiczną. Zastąp je wyciskanymi na zimno oliwą z oliwek, olejem sezamowym czy rzepakowym.

9.Wyeliminuj margarynę i wszystkie inne produkty zawierające tłuszcze utwardzane. Na rynku jest wiele innych produktów zawierających utwardzany tłuszcz np. zupy i sosy w proszku, puszce, gotowe ciasta, dlatego dokładnie czytaj etykiety kupowanych produktów.

10.  Ogranicz smażenie a najlepiej całkowicie je wyeliminuj. Najlepszą alternatywa jest duszenie, gotowanie lub ostatecznie delikatne grillowanie w piekarniku.

11.  Pij dostatecznie dużo wody. Wskazane jest picie minimum 8-10 szklanek wody dziennie. Woda oczyszcza organizm, polepsza procesy trawienne i wypłukuje toksyczne związki z jelit.