Zima za oknami już w pełni dlatego najwyższy czas zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt dla sportów zimowych. Nie mówię tutaj o kurtce czy spodniach narciarskich bo to oczywiste ale o goglach narciarskich i kaskach narciarskich.

Wybierając gogle narciarskie należy zwrócić aby one przylegały dokładnie do naszych oczu co zabezpieczy nas przed przedostaniem się śniegu do oczu podczas upadku oraz na stopień przyciemnienia szkieł. W Polsce powinny być wystarczające gogle stopnia I ewentualnie II natomiast jeżeli planujemy wyjazd na lodowiec proponuje zakupić gogle z maksymalnym przyciemnieniem czyli III. Uchroni nas to przed oślepieniem oraz przed promieniowaniem UV co jest bardzo niebezpieczne dla naszych oczu.
Kolejnym ważnym elementem u nas jeszcze nie obowiązkowym z wyjątkiem dzieci ale w innych krajach kaski są już obowiązkowe.
Przy zakupie kasku warto dopasować go do rozmiaru naszej głowy w tym przypadku konieczna będzie znajomość naszego obwodu głowy następną rzeczą na którą warto zwrócić uwagę jest wyściółka kasku. Tańsze kaski narciarskie wypełnione są plastikiem oraz pianką która rozsypuje się podczas upadku natomiast niewiele droższe posiadają wyściółkę w postaci materiału ABS który idealnie amortyzuje i pochłania siłę uderzenia. Dlatego nie warto na tym oszczędzać i dołożyć te 30-40 zł bo taka jest różnica i być pewnym o swoją głowę.

Będąc tak wyposażonym możemy śmiało ruszać na stok i szaleć dopóki starczy nam sił pamiętając o bezpieczeństwie swoim i innych użytkowników.