Azja

0
1055
Rate this post

Azja

Kraj nieznanych możliwości

W Kuala Lumpur stoją najwyższe bliźniacze wieże na świecie. Malezja to kraj różnorodności i kontrastów, który kusi fascynującymi miastami i słonecznymi plażami.

Ogromne Petronas Towers w Kuala Lumpur do niedawna uznawane były za najwyższe budowle świata, jednak ostatnio zostały zdetronizowane przez niewiele wyższą 101 Tower w Taipei. Mimo to największe drapacze chmur w malezyjskiej stolicy stanowią imponujący symbol kraju, który u nas wciąż jest stosunkowo mało popularnym miejscem urlopowym.

Petronas Towers wyrastają z ziemi na wysokość 452 m (nie licząc anten umieszczonych na dachu) i są najwyższymi bliźniaczymi wieżami na świecie. To miejsce, w którym przeszłość i tradycja stykają się z nowoczesnością – dekoracyjne arabeski zdobiące ściany bocznych pawilonów przypominają o islamskich korzeniach Malezji, natomiast wieże w kształcie gwiazd symbolizują dalekosiężne aspiracje „azjatyckiego tygrysa” i dążenie kraju do wielkości, bogactwa i udziałów w rynku światowym.

Malezja wyrabia sobie markę również na rynku turystycznym, mimo iż wielu osobom ów kraj nie kojarzy się z miejscem urlopowym. Zdecydowanie warto poznać ten barwny kraj pełen kontrastów i rajskich plaż. Malezja to jedno z piękniejszych miejsc w całej Azji. Słoneczne wybrzeże, zachwycające wyspy, urozmaicona fauna i flora, lasy tropikalne i imponujące góry stanowią walory, którym nie sposób się oprzeć.

Należy również wspomnieć o przysłowiowej uprzejmości Malezyjczyków, a także o niebywale korzystnych cenach. Żelazną regułą jest, iż wszystko jest tu dużo tańsze, a robiąc zakupy w Kuala Lumpur otrzymamy w cenie 1 Euro towar, za który w Europie zapłacilibyśmy 1,40 €. Polecamy nasze oferty wyjazdów do kraju nieznanych możliwości !