Przygotowanie ślubu i wesela wymaga miesięcy przygotowań i starań, aby znaleźć odpowiedni lokal, orkiestrę, suknię, fotografa i załatwić szereg innych, mniej lub bardziej istotnych kwestii.

Jedną z nich jest oprawa muzyczna ślubu. Dobry organista na ślub to gwarancja, że goście będą zachwyceni, a państwo młodzi nie będą musieli się dodatkowo stresować fałszem czy źle dobranym repertuarem. Jeżeli jednak chcemy się wyróżnić, to możemy pokusić się o wynajęcie wokalistki, profesjonalnie zajmującej się oprawą wesel. Można znaleźć mnóstwo osób, które śpiewają i grają na jakimś instrumencie, na przykład na skrzypcach, flecie czy harfie. Jeżeli nie ograniczają nas środki finansowe to ciekawym pomysłem może być również wynajęcie kwartetu smyczkowego. Taka atrakcja zapadnie w pamięć wszystkim gościom.
Wybierając jedną z możliwości odnośnie oprawy muzycznej, pamiętajmy o odpowiednio dobranych utworach, które podkreślą wyjątkowy charakter tej uroczystości. Najważniejsze, żeby całość była zaplanowana ze smakiem, wyczuciem stylu, bez zbędnych udziwnień.