Odchudzanie-Dlaczego nie możesz schudnąć?

0
479
Rate this post

Gubienie wagi powinno jedynie być efektem zdrowej diety i zdrowego stylu życia. Powinno się odbywać systematycznie, stopniowo i z rozwagą, tak aby zaopatrzyć organizm we wszystkie niezbędne składniki odżywcze potrzebne do normalnego funkcjonowania, a co najważniejsze- nigdy nie głodować.

Niestety większość diet to „sztuczki szybkiego odchudzania”, nastawione na szybkie rezultaty, a nie na długotrwałe efekty. Polegają one przeważnie na głodowaniu i dużych restrykcjach spożywanych kalorii.

W takiej sytuacji ciało nie pozbywa się tkanki tłuszczowej lecz masy mięśniowej i wody. Oszukiwanie organizmu poprzez zaniżanie kalorii, zmniejszanie porcji pożywienia w celu przyzwyczajenia żołądka, niedojadanie i głodowanie jest niczym innym jak najlepszą receptą na wieczne odchudzanie, czyli efekt jo-jo. Im mniej dostarczanych kalorii tym powstaje większy problem.

Gubienie wagi nie powinno jedynie opierać się na żywieniu. Kluczem do zdrowia i zdrowej wagi ciała jest również odpowiednie nastawienie umysłu. Jeżeli ten warunek nie będzie spełniony, nie można liczyć na sukces długotrwałego odchudzania.

Im większe restrykcje żywieniowe, tym gorzej jest utrzymać odpowiednią wagę ciała. Dlaczego tak jest? Dlatego że nikt nie lubi żyć w restrykcyjny sposób. Nikt nie lubi diety, odchudzania, wyrzekania się pożywienia, liczenia kalorii, spożywania nudnych i wyjałowionych, ledwo przechodzącymi przez gardło niesmacznych dań, oblizywania palców po jedynej kromce chleba i marzenia o smacznym obiedzie. Prowadzenie takiego stylu życia bez względu na cel nie sprawdza się na dłuższą metę. Wcześniej czy później wraca się do starych nawyków odżywiania. Nikt jednak nie zauważa, że problem leży zupełnie gdzie indziej.

Żeby schudnąć trzeba jeść.Nasz organizm każdego jednego dnia potrzebuje minimalnej ilości kalorii i odpowiednich składników odżywczych jedynie na utrzymanie podstawowych funkcji naszego organizmu np.bicie serca czy oddech. Jest to minimum 1000 kal i więcej w zależności od naszej masy ciała.

Odchudzając się poprzez wyrzekanie i głodówkę narażamy organizm na wiele problemów nie tylko zdrowotnych, ale też na to, że nigdy „na serio” nie schudniemy. Z momentem zaprzestania odchudzania i głodowania organizm zaczyna gromadzić „na zapas” dodatkowe kilogramy. W ten sposób ponownie przybierzemy na wadze i staniemy się ofiarą „zamkniętego kółka” czyli tzw. Jo-jo.

Dieta długowieczności, Dieta Cud Okinawa nie opiera się na głodowaniu i sztucznym zaniżaniu kalorii. Jest to rewolucyjny, a zarazem bardzo naturalny sposób żywienia zgodny z zasadami zdrowego funkcjonowania organizmu. Polega on głównie na tym, że aby schudnąć należy jeść do syta. Jeść i chudnąć jest kluczem do zdrowia i utrzymania odpowiedniej wagi ciała, który dotychczas znalazł potwierdzenie przez wiele milionów ludzi.