Atrakcje turystyczne Warszawy

0
560
Rate this post

Warszawa jest bardzo pięknym miastem. Oferuje ona dużą ilość atrakcji. Atrakcje turystyczne Warszawy są znane w całej Europie.

W Warszawie znajduje się duża ilość zabytkowych miejsc. Jednym z nich jest Plac Zamkowy, na którym znajduje się Zamek Królewski oraz Kolumna Zygmunta. Warto zobaczyć Rynek Warszawy, na którym znajduje się symbol miasta, czyli warszawska syrenka. Znajduje się tu też piękny Pałac w Wilanowie, który choć położony na obrzeżach Warszawy, to jednak jest miejscem, które trzeba zobaczyć. W Warszawie znajduje się najwyższy budynek w Polsce, czyli Pałac Kultury i Nauki. Warto też udać się na Powązki, które są najstarszym i najpiękniejszym cmentarzem w stolicy.
Obok zabytków Warszawa oferuje inne atrakcje. Zaliczają się do nich Królewski Łazienki, które są ogromnym kompleksem pałacowo-parkowym. Miłośników pięknych widowisk warto zaprosić do Multimedialnego Parku Fontann, gdzie w każdy weekendowy wieczór można być świadkiem wspaniałych multimedialnych pokazów. Ludzie nauki powinni się udać do Centrum Nauki Kopernik, gdzie można samemu można przeprowadzić eksperymenty. Będąc w Warszawie należy zobaczyć Muzeum Powstania Warszawskiego, które zostało otwarte 60 lat po wybuchu powstania.
Atrakcje turystyczne Warszawy zapadną w pamięć każdego turysty. W tym mieście nie można się nudzić, a przy okazji warto poznać tragiczną historię tego miasta.