Jak zacząć medytować. Praktyczne rady i wskazówki dla początkujących. Uzdrawianie duchowe, medytacja.

0
469
Rate this post

Jak zacząć medytować. Praktyczne rady i wskazówki dla początkujących.

Pamiętaj, że nie od razu musisz stać się ekspertem. Podczas medytacji polecam wdrożenie jedynie kilku wskazówek na raz i po nabraniu większej wprawy, można wdrożyć ich nieco więcej.

Zacznij od medytowania 5 minut dziennie.

To idealny czas. Medytuj 5 minut przez cały tydzień i jeśli to pójdzie dobrze, wydłuż medytację o kolejne 5 minut. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, po tygodniu wydłuż medytację o kolejne 5 minut. Po 2 tygodniach twoja medytacja będzie wynosić już 10 minut. W ten sposób będziesz mógł wydłużać medytację o kilka minut każdego tygodnia lub pozostać przy medytacji wynoszącej 10- 20 minut dziennie.

Najlepiej medytuje się z rana.

Należy być systematycznym i medytować każdego dnia. Jeśli nie mamy czasu z rana, należy wybrać odpowiedni czas w ciągu dnia. Najodpowiedniejszym będzie to czas, kiedy nikt nie będzie nam przeszkadzał, kiedy będziemy mogli się zrelaksować i głęboko odprężyć.

Jak to zrobić?

Większość ludzi martwi się gdzie usiąść, w jakiej pozycji siedzieć, czy używać poduszek? Na samym początku nie jest to aż tak ważne. Najlepiej usiąść na krześle lub kanapie, oprzeć lekko plecy o oparcie mebla. Po prostu usiąść wygodnie i się odprężyć.

Przed medytacją sprawdź jak się czujesz.

Jak czuje się twoje ciało? Jaki jest stan twojego umysłu? Czy czujesz się zmęczony, niespokojny, zestresowany, zły? Ważne jest, aby obserwować siebie przed medytacją i porównać rezultaty po medytacji.

Zwrócić uwagę na swój oddech.

Wystarczy skoncentrować się na oddechu, na wdechu i wydechu. Obserwować proces oddychania bez wymuszania czegokolwiek i trwać w chwili obecnej.

Twój umysł będzie wędrować.

Gdy zauważysz, że twój umysł stracił koncentrację i zaczął wędrować, po prostu skoncentruj się ponownie na oddechu. Możesz czuć się lekko sfrustrowany, że często tracisz koncentrację, ale to jest zupełnie normalne. Najlepiej zacząć ponownie skupiać swoją uwagę na oddechu, aż dojdziesz do coraz lepszej wprawy. Przecież trening czyni mistrza. Daj sobie trochę czasu.

Pokochaj swoje myśli.

Podczas medytacji będziesz tracił uwagę i zaczniesz odczuwać swoje myśli. Kiedy to nastąpi, podejdź do nich z miłością lub wypracuj sobie postawę obojętności w stosunku do tego co widzisz i odczuwasz podczas medytacji. Po prostu się nimi nie przejmuj, pomyśl, że one nie są tobą i nie należą do ciebie.

Nie martw się o oczyszczenie umysłu.

Wiele osób uważa, że medytacja to oczyszczanie umysłu i starają się zatrzymywać wszystkie myśli. Nie rób niczego na siłę. Jeśli pojawią się myśli i uczucia, pobądź z nimi na chwilę, obserwuj je obojętnie, tak jakby nie miały one związku z tobą. Następnie skieruj uwagę na oddechu.

Kiedy skończysz, bądź wdzięczny, za poświęcony sobie czas, czas poznawania siebie i zaprzyjaźniania się z samym sobą.

Medytacja nie zawsze jest łatwa, szczególnie na samym początku, ale dlatego, że przynosi niesamowite korzyści, warto być wytrwałym i systematycznym i nauczyć się docierać do coraz to głębszych zakamarków naszej duszy.

Więcej na ten temat na warsztatach, książkach i sesjach indywidualnych.
Copyright © wszelkie kopiowania zabronione. Teksty są przekazem anielskim i własnością terapeuty „Uzdrawianie Duchowe Terapie”  które znajdują się w publikacjach książkowych wydawnictwa.