Kabaczki na surowo pyszna sałatka, surówka Dieta Długowieczności

0
550
Rate this post

Kabaczki to inna odmiana cukinii. Najczęściej pojawiają się one latem. Są bardzo smaczne, lekko soczyste, słodkawe o delikatnym posmaku przypominającym orzechy. Kabaczki to zdecydowanie najsmaczniejsze warzywa letniego sezonu. Doskonale nadają się do wszelkiego rodzaju przetwarzania: gotowania, smażenia czy duszenia. Zawierają liczne witaminy i mikroelementy, dużą ilość wit. A, witaminy z grupy B, magnez, żelazo i wiele innych ważnych składników chroniących nasze zdrowie.

Mają one bardziej delikatną i mniej włóknistą strukturę niż cukinia. Są także bardziej soczyste, dlatego można je spożywać na surowo. Najdłużej żyjący ludzie świata zamieszkujący wyspy długowieczności spożywają to warzywo m.in. w sposób w jaki przedstawiamy w przepisie poniżej. Na Zachodzie jest bardzo niewiele przepisów na temat jak spożyć kabaczki na surowo. Większość ludzi spożywa to warzywo tak samo jak cukinię, czyli poddaje ją obróbce cieplnej.

Dieta Długowieczności pokaże nasz autorski przepis na kabaczki w zupełnie inny sposób, czyli jak przygotować pyszne kabaczki na surowo.

Autorski przepis Diety Długowieczności, Diety Cud Okinawa.

Przepis na 1-2 osoby
Składniki:
1/2 średniej wielkości kabaczka
szczypta soli himalajskiej
1/4 kostki ekologicznego,naturalnego bulionu z suszonych warzyw
ok. 4-6 stołowych łyżek gorącej wody lub wg. własnego smaku
1 stołowa łyżka białych, prażonych sezamków


Bulion rozkruszamy w miseczce, zalewamy go niewielką ilością gorącej wody, dobrze mieszamy, aż do rozpuszczenia składników i pozostawiamy do ostygnięcia. Smak bulionu powinien być lekko przesolony.

Kabaczek przekrawamy na pół (wzdłuż, po długości warzywa), a następnie kroimy go na cieniutkie plasterki.

Warzywa umieszczamy w miseczce, lekko solimy, mieszamy i odstawiamy na ok. 5-10 minut.

Po upływie czasu zalewamy kabaczki bulionem, lekko mieszamy i odstawiamy na kolejne 5-10 minut.

Po upływie czasu, odlewamy resztki bulionu (jego nadmiar), posypujemy skruszonymi sezamkami, lekko mieszamy i serwujemy warzywa na osobnym talerzyku.

Na sam koniec do dekoracji, posypujemy odrobiną sezamków.
To danie powinno być spożyte natychmiast po jego przygotowaniu.
Sałatka stanowi przekąskę, dodatek do innych dań, obiadu, śniadania czy kolacji.