Kraków miastem rozwoju

Kraków jest obecnie jednym z najprężniej rozwijających się miast w Polsce. Uroki miasta, liczne zabytki na czele z Zamkiem Królewskim na Wawelu, Stare Miasto wraz z Sukiennicami i Kościołem Mariackim, magiczny Kazimierz a także niedaleka odległość od gór powoduje, że do Grodu Kraka podróżuje coraz więcej osób, zarówno w celach turystycznych, jak również biznesowych. W 2016 roku Kraków odwiedziło ponad 12 milionów turystów. Na tak znakomity wynik na pewno duży wpływ miały Światowe Dni Młodzieży, podczas których stolica Małopolski zapracowała na bardzo dobrą opinię.

Rozwój turystyki i wzrost liczby ludzi odwiedzających Gród Kraka wpływa na polepszenie infrastruktury i komunikacji miejskiej, co przekłada się na rozwój miasta w rozmaitych dziedzinach. Wysoka ocena wystawiona podczas ŚDM przekłada się na również wzrost liczby gości biznesowych, którzy mogą skorzystać z nowoczesnych centrów konferencyjnych i bogato wyposażonych sal szkoleniowych. Hotele na konferencje Kraków oferuje najwyższej jakości. Goście mogą wybrać zarówno obiekty z centrum miasta, które są położone blisko historycznego centrum i Starego Miasta, jak również te położone w nieco dalej oddalonych dzielnicach, z dala od miejskiego zgiełku.

Komunikacja w postaci autobusów i tramwajów działa w Krakowie bardzo prężnie i nie ma problemu by w ciągu kilkunastu minut przedostać się z jednego końca miasta na drugi. To dobra opcja by w przerwie pomiędzy spotkaniami biznesowymi odwiedzić zabytki Krakowa. Miasto oferuje też bardzo dobre połączenia komunikacyjne z Wieliczką, Oświęcimiem czy Wadowicami, które również zasługują na odwiedziny.