Ślub to bez wątpienia wydarzenie warte uwiecznienia, a kto zrobi to lepiej niż profesjonalny fotograf ślubny? Co prawda dysponujemy coraz lepszym sprzętem, bez większych problemów znajdziemy informacje jak zrobić dobre zdjęcie, ale ślub to taka okazja, że lepiej mieć pewność i zaufać fachowcowi. Nie chcemy bowiem, by niepowtarzalna fotografia ślubna (sesję zdjęciową z gośćmi możemy powtórzyć, ale samej uroczystości już nie) raziła złym kadrowaniem, niewyraźnym obrazem czy, o zgrozo, pominięciem takich kluczowych momentów jak na przykład wymiana obrączek? Jeśli taki scenariusz śni nam się po nocach, to znak, że profesjonalny fotograf ślubny jest nam potrzebny.

Najwyższy więc czas rozpocząć akcję „fotograf ślubny poszukiwany!”. Zazwyczaj fotograf ślubny jest z polecenia, ktoś z grona rodziny lub znajomych zdążył już wytestować jego umiejętności. Co jednak zrobić gdy jako pierwsi ze swojego środowiska szykujemy się do zaobrączkowania albo żadna fotografia ślubna widziana w weselnym albumie znajomych nas nie zachwyciła (i nie była to wina nie do końca udanej kreacji panny młodej) i nie chcielibyśmy, by ten fotograf ślubny skrzywdził i nas takim zdjęciem? Wtedy pozostaje nam Internet. Niejeden fotograf ślubny się tam ogłasza. Strona internetowa to też okazja, by zobaczyć jak wygląda robiona przez niego fotografia ślubna. Może jego styl to awangardowa fotografia ślubna, a nam się marzy fotograf ślubny, który zaproponuje romantyczną i klasyczną sesję? Fotografia ślubna jest trochę jak tatuaż – też taka trwała i musi nam odpowiadać ten styl.

Jeśli chcemy, by fotograf ślubny uwiecznił uroczystość w kościele, to wtedy warto się upewnić czy ma odpowiednie kursy i uprawnienia wydawane przez kurię, tak by nie okazało się, że chwilę przed uroczystością ksiądz nie pozwoli na to, by ten fotograf ślubny uwieczniał uroczystość. Taki zgrzyt chwilę przed jest nam niepotrzebny, lepiej więc upewnić się w tej materii. W przeciwnym razie może się okazać, że jedyne zdjęcia z uroczystości to te, które zrobi ktoś z naszych krewnych, a które jak na złość wyjdą nieostro albo będą niedoświetlone. Taka fotografia ślubna z pewnością nie będzie miłą pamiątką.

Warto pamiętać też o tym, że najpopularniejsze aparaty mogą nie mieć tak dobrze rozwiniętej na przykład opcji robienia zbliżeń, a ona jest bardzo ważna w trakcie robienia zdjęć ze ślubu. Fotograf ślubny pod tym względem jest z pewnością dobrze zaopatrzony w odpowiedni sprzęt i zadba o uchwycenie każdego szczegółu.